Een slim stickertje feature 2 Navigatiesysteem filmtransport houdt alles in de gaten Met de precisie van GPS-navigatie is voortaan exact bekend welke films en reclamematerialen door het filmtransport wan neer en op welke plek zijn afgeleverd. Gofilex, het bedrijf achter het transport, verbetert de veiligheid en de informatie voorziening van het systeem. 'Het totale vertrouwen in de branche zal hierdoor toenemen.' Door Frank de Neeve 'Kijk, die wagen rijdt nu met tachtig kilometer per uur de oprit van de snelweg op. En daar staat er een stil in Sneek.' Op de laptop in het kantoor van Gofilex is perfect te zien waar de wagens van het bedrijf zich op dat moment bevinden. De meeste staan deze woensdagavond rond het pand in Zeist, klaar om ingeladen te worden voor het nachttransport. Ook de chauffeur en de precieze lading zijn met het nieuwe systeem simpel te achterhalen en te volgen. Ingegeven door wensen uit de bran che is Gofilex twee jaar geleden begonnen om de veiligheid en infor matievoorziening van het filmtran- sportsysteem, dat ze voor de stichting Filmtransport exploiteert, uit te bou wen. Er werden nieuwe, extra solide bestelwagens aangeschaft, die zichzelf vergrendelen en alle chauffeurs beschikken over een bewijs van goed gedrag. Tegelijk werd de filmtransport- RFID-chip: een slim stickertje. website geopend, waarop gebruikers kunnen zien, welke films moeten wor den verstuurd en wat men aan films en reclamemateriaal zal ontvangen. Een nieuwe innovatieronde vergroot de veiligheid van het systeem en geeft de deelnemers aan het transport, de filmdistributeurs en bioscoopexploi tanten, meer zicht op de status van het transport. Slimme opvolger streepjescode Terwijl beneden de wagens worden ingeladen voor het nachttransport, vertelt Paul Huis in 't Veld vol vuur over de zelf ontwikkelde noviteiten die nu geïmplementeerd worden. Basis van het systeem, zo vertelt de logistiekspecialist, zijn de nieuwe stic kers met een RFID-chip, de elektroni sche opvolger van de streepjescode. Doordat die elektronisch beschreven kunnen worden met informatie, hoeft de geadresseerde niet meer op de sticker te staan. Bij verzending naar de theaters zal dat nog wel het geval zijn, maar voor de terugweg hoeven de theaters niet meer naar de post om te kijken. In het nieuwe systeem worden de theaters namelijk voorzien van gekleurde stickers voor verzendingen. Daarvan hoeft de operateur alleen nog te onthouden, welke kleur sticker er op doorzendingen (blauw), retour depot (rood) en dagtransport (groen) moet worden geplakt. De reeds aan wezige intelligente sticker waarmee de films zijn gebracht, die dus niet verwijderd moet worden, zorgt er ver volgens voor, dat de films op de juiste bestemming komen. Deze is namelijk herschrijfbaar en dus meerdere keren te gebruiken. Door de vernieuwingen is voortaan exact na te gaan, wat er in de wagens zit en welke films hoe laat waar zijn afgeleverd. De chauffeurs van het film transport worden daarvoor uitgerust met een pda (een elektronische agen da) met scanmogelijkheid, zo dat de chips bij aflevering kunnen worden HOLLAND FILM NIEUWS - 1 3

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 13