fHUIZENGA GROUP feature 2 Huizenga denkt ook aan de jeugdige bezoekers! C 15 afgelezen. Door het combineren van de gegevens op een chip, die op de muur van het afleveradres is geschroefd, met de GPS die in de wagen én in de pda zit, ontstaat er een elektronische handtekening. Daardoor is precies te controleren hoe de rit is verlopen.'In de wagen zit een kastje met daarin een GPRS- kaart, die de data constant doorbelt', vertelt Huis in 't Veld. 'Zo is de actue le status van de zending continu inzichtelijk.' Het klinkt allemaal wat hightech, zeker voor een bedrijf dat onder de naam GOede FILm Exploitatie al uit 1938 stamt, maar het werkt goed, zo wordt mij verzekerd. In een twee maanden durende testfa se is bewezen dat het monkeyproof is. Huis in 't Veld:'Het is niet zozeer hightech, want we combineren onze slimme software met bestaande moderne controlemiddelen. Als we nu op donderdagochtend binnenkomen, kunnen we precies zien wat er 's nachts is gebeurd, in plaats van 'als er niemand belt, zal het wel goed zijn gegaan'. Het totale vertrouwen in de branche zal hierdoor toenemen.' Kwaliteit en veiligheid Tot voor kort bestond het filmtrans- port uitsluitend uit het wekelijks transport in de nacht van woensdag op donderdag. Vorig jaar kwam daar het dagtransport bij, een vervoers dienst waarmee Gofilex dezelfde kwa liteit en veiligheid garandeert, als bij het nachttransport. In het nieuwe dagtransportsysteem komt daar ook de special bij: wanneer een distribu teur een film fraudegevoelig vindt, zoals een grote blockbuster, dan wordt hij uit het nachttransport gehaald. In overleg met de distribu teur wordt dan bepaald wanneer de film wordt aangeleverd, maar wel zodat de operateurs nog voldoende tijd hebben om hem in elkaar te zet ten voor de voorstelling. Via camera's die in de loods van Gofilex zijn opge hangen, is dan zelfs, als de distribu teur dat wil, online toezicht te hou den op de film. Huis in 't Veld:'Er is ook de mogelijkheid om met behulp van het GPS-systeem een beveiligde route vast te stellen, zodat er een sms- alarm naar de coördinator filmtrans- port wordt gestuurd als de wagen zich daarbuiten begeeft.' Met het voltooien van dit nieuwe systeem voldoet Gofilex aan de eisen voor een G13-verzekering. Paul Huis in 't Veld glundert als dit ter sprake komt.'Er zijn maar heel weinig transportbedrijven die dit hebben', vertelt hij.'Het betekent dat er drie verschillende beveiligingen moeten worden verbroken voordat men bij de goederen kan. Wij kunnen bewijzen wat er in de auto zit, dus gelooft de verzekeraar ons direct, als er iets ontvreemd is.' Voorkomen De slimme sticker is dus een hulp middel in de informatievoorziening, waarmee een film van booking tot en met de elektronische handtekening te volgen is. 'We vervangen een aantal elementen in het filmtransport door elektronische equivalenten, waardoor we de informatie die we al hebben, kunnen delen', aldus Huis in 't Veld. Hoe kunnen de gebruikers zelf bijdra gen aan een succesvol filmtransport? Paul Huis in 't Veld:'Kijk op de inter netsite, gebruik hem! Het afgelopen jaar merkten we al dat we met de komst van de site meer vragen op dinsdag en woensdag kregen en min der achteraf op donderdag. Zo voor kom je dus problemen in plaats van ze achteraf op te lossen. Ik zet niet graag op donderdag om twee uur iemand in de auto naar Zierikzee.' 36 zitjes in één systeem makkelijk opstapelbaar verrijdbaar eenvoudig op te bergen Postbus 9434 I 3506 GK UTRECHT Telefoon (030) 261 39 13 I Telefax (030) 261 67 68 E-mail: info@huizenga.nl I www.huizenga.nl HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 15