'Minerva Delft9 Het nieuwe Filmmuseum theater paspoort in the picture Eind 2009 verlaat het Filmmuseum het romantische paviljoen in het Amsterdamse Vondelpark. Het trekt naar Amsterdam- Noord en komt terecht op een plek die even romantisch is, maar van een heel andere orde. Op de oever van het IJ ver rijst een drie-dimensionaal gebouw, met uitslaande vleugels en een opengewerkte romp. Rien Hagen, directeur van het Filmmuseum, gaf Holland Film Nieuws een rondleiding op papier. 18 Naam bioscoop:'Minerva Delft' Stad: Delft Zalen: 7 Stoelen: 1.345 Exploitant: Minerva Bioscopen Theater Manager: Frank Schaper der Alderwereldt van Sint John Aantal medewerkers: ongeveer 35 Opent: 2 mei 2006 Stoelen: Huizenga Projector: Cinemeccanica Formaat grootste doek: negentien meter breed en acht meter hoog (zaal 1) Concessions: Diversen Bioscoopreclame Jean Mineur Mediavision B.V Bioscoop is onderscheidend door: 'Design: uniek concept, eerste designbioscoop, ontworpen door Gilian Schrofer, zalen in verschillen de kleuren, gouden toiletgroepen, een sfeervolle ambiance. Service: luxe fauteuils/VIP stoelen, love seats, veel beenruimte, hoog serviceni veau, gebruik parkeergarage tegen gereduceerd tarief, centrale ligging, koop ticket thuis via internet. Techniek: top in beeld en geluid, grootste doek in de regio, totaal 477 m2 doek.' Website: www.minervabioscopen.nl Reden voor theater paspoort: opening van de nieuwe bioscoop. Door Lucia Alleman Rien Hagen gaat ons voor in het 130 jaar oude Vondelparkpaviljoen, een dool hof met gangetjes, trappetjes en vele deuren. Het is niet voor het Filmmuseum gemaakt. In zijn kamer, aan een grote tafel, bladeren we door het schetsboek voor het nieuwe museum. Ruimte Verrassend is de locatie: Amsterdam-Noord. Rien Hagen:'We hebben verschil lende locaties in de stad onderzocht. We merkten daarbij dat het stadscentrum gewoon vol is. ING Real Estate Development kwam toen met het aanbod om bij de nieuwe wijk Overhoeks te bouwen. Daar is voldoende ruimte. Het nieu we gebouw heeft aan de ene kant riant uitzicht op het IJ en aan de andere kant een stadsweide. Mensen die met het pontje achter het Centraal Station het IJ oversteken zien straks vanzelf het Filmmuseum naderbij komen.' In Amsterdam-Noord hebben zich de laatste jaren verschillende bedrijven uit de creatieve sector gevestigd. Filmdistributeurs A-Film, Independent Films en veel andere filmbedrijven zitten er al. Straks, met de nieuwbouw van tweedui zend woningen, bedrijfsruimte en horeca in Overhoeks, komt Noord helemaal in de lift. Toverlantaarn Een commissie onder leiding van Rijksbouwmeester Mels Crouwel koos uit vijf voorstellen het plan van het Weense architectenbureau van Roman Delugan en Elke Delugan-Meissl. Hun ontwerp sloot het beste aan op de omgeving. Naast de verticale Shell-toren strekt het witte gebouw zich vooral horizontaal uit en is op zijn breedst 130 meter in doorsnee. Centraal ligt een opengewerkte arena. Hier komen de kassa en het café-restaurant en toegang tot het informa tiecentrum en de winkel. Bezoekers kunnen op de brede treden van de arena plaatsnemen, elkaar ontmoeten, een glaasje drinken en van het uitzicht genieten. Bovenin komt een grote expositieruimte. Rien Hagen:'Eindelijk krijgen we daar de gelegenheid om onze collectie te tonen. We zullen daar de filmgeschiedenis belichten, maar we maken ook cross overs met nieuwe media. We hebben veel voorwerpen uit het pré-filmtijdperk die we graag tentoonstellen. Met kerst had den we hier bijvoorbeeld een toverlantaarnvoorstelling voor kinderen. Een groot succes. Dat kunnen we in onze nieuwe behuizing veel vaker doen.' Achter de arena liggen de filmzalen. In een van de zalen zal het oude interieur van bioscoop Parisien weer terugkomen. Beneden zijn de kantoren voor de staf van het Filmmuseum. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 18