teasers Weeskind Patrick 'Kitten' Brady groeit op in een klein dorpje in Ierland. Hij vertrekt naar Londen, waar hij in de jaren zestig als travestietzanger in het cabaret furore maakt. A Little Trip to Heaven (11 mei) Regie: Baltasar Kormakur. Cast: Forest Whitaker, Julia Stiles. Holt, een verzekeringsinspecteur uit de stad moet naar het kleine plaatsje Hastings om daar het mysterie op te lossen rond een overledene en een levensverzekering van een miljoen dollar. The Road to Guantdnamo (25 mei of 1 juni) Regie: Michael Winterbottom. Cast: Ewan Bailey, Farhad Harun, Riz Ahmed. The Road to Guantdnamo vertelt het verhaal over The Tipton Three, het trio van Britse Moslims die geduren de twee jaar op Guantanomo Bay gevangen werden gehouden. Marie Antoinette (8 juni) Regie: Sofia Coppola. Cast: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman. Prachtig verhaal over een van de meest indrukwekkende vrouwen uit de geschiedenis. Van haar jeugd in keizerlijk Oostenrijk tot haar beruchte leven in Frankrijk. Vers Ie Sud (15 juni) Regie: Laurant Cantet. Cast: Louise Portal, Charlotte Rampling, Karen Young, Menothy Cesar. Twee vrouwen van rond de vijftig worden tijdens hun vakantie begin jaren '80 verliefd op een jonge Haïtiaan van achttien jaar. The King (22 juni) Regie: James Marsh. Cast: Gael Garcia Bernal, William Hurt. Een verwarde jongeman, net afgezwaaid uit de marine, keert terug naar zijn geboortestad in Texas voor een hereniging met zijn vader, de plaatselijke dominee. BENELUX FILM DISTRIBUTORS Tristan Isolde (20 april) Regie: Kevin Reynolds. Cast: James Franco, Sophia Myles, Rufus Sewell. Een romantische avonturenfilm vol veldslagen en intriges naar de legende Tristan Isolde, over de onmogelijke liefde tussen de Engelse ridder Tristan en de Ierse prinses Isolde. Ask the Dust (25 mei) Regie: RobertTowne. Cast: Colin Farrell, Salma Hayek. Camilla Lopez (Salma Hayek) is een gedreven Mexicaans barmeisje dat haar milieu wil ontvluchten door een rijke Amerikaan te trouwen. Deze missie komt in het gedrang wanneer ze Arturo Bandini (Colin Farrell) ontmoet, een ambitieuze Italiaanse schrijver die droomt van een succes vol debuut en een blonde schoonheid aan zijn zijde. Slither (1 juni) Regie: James Gunn. Cast: Nathan Fillion, Elisabeth Banks. The sickest, creepiest comedy of the year. Wheelsy is een klein en rustig Amerikaans stadje waar niet veel te beleven valt. De mensen zijn er vriendelijk en bemoeien zich met hun eigen zaken. Maar aan deze rust dreigt een eind te komen wanneer iets vreemds en kwaads het stadje binnendringt. 16 Blocks (15 juni) Regie: Richard Donner. Cast: Bruce Willis, Mos Def, David Morse,Alfre Woodard. Jack Mosley (Willis), een uitgebluste rechercheur, krijgt de taak een getuige (Mos Def) van het politiebureau naar de rechtbank te brengen, zestien blokken verderop. Onderweg komt Mosley er achter dat deze man gaat getui gen tegen zijn collega's en dat het volledige New Yorkse politiecorps alles zal doen om hem uit de weg te ruimen. Mosley wordt nu gedwongen te kiezen tussen loyaliteit aan zijn collega's en het beschermen van deze getuige. Nooit eerder leken zestien blokken zo ver weg... Tristan Isolde. Distributie Benelux Film Distributors BUENA VISTA INTERNATIONAL The Wild (26 april) Stemmen: Rob Kamphues, Lucas van den Eynde, Johnny Kraaykamp jr. Shaggy Dog (1 juni) Regie: Brian Robbins. Cast:Tim Allen. Cars (21 juni) Regie: John Lasseter. Stemmen: Owen Wilson, Paul Newman, Bob Costas. CINEMIEN Factotum (20 april) Regie: Bent Hamer. Cast: Matt Dillon, LiliTaylor, HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 33