teasers Marissa Tomei. Factotum vertelt het verhaal van een man die op de rand van de afgrond leeft en bereid is om alles te riskeren zodat zijn leven zijn poëzie wordt... Shadows of Time (11 mei) Regie: Florian Gallenberger. Cast:Tannishtha Chatterjee, Prashant Narayanan,Tïllotama Shome. Tragisch liefdesverhaal van Ravi en Masha, die door het noodlot nooit samen zijn gekomen maar elkaar niet kunnen vergeten. Ballets Russes (18 mei) Regie: Dayna Goldfine Dan Geiler. Cast:Alicia Markova, Frederic Franklin, Mia Slavenska. Schitterende documentaire over de Ballets Russes. De sap pige, anekdotische interviews met de voormalige sterren geven de moderne kijker een unieke kijk op deze legenda rische balletgroep. What the BLEEP - Down the Rabbit Hole (24 mei) Regie: Mark Vicente, Betsy Chasse,William Arntz. Cast: Marlee Matlin, Barry Newman, Elaine Hendrix. What the BLEEP - Down the Rabbit Hole is het indruk wekkende vervolg op de originele internationale filmhit What the BLEEP do we knowf? La Puta y La Ballena 1 juni) Regie: Luis Puenzo. Cast:Aitana Sanchez-Gijón, Leonardo Sbaragalia, Miguel Angel Sola. Een schrijfster wordt gevraagd om een boek te maken over een Argentijnse fotograaf die is omgekomen tijdens de Spaanse Burgeroorlog. Ze reist naar Argentinië waar heden en verleden, fictie en werkelijkheid samenkomen. FILMMUSEUM Three Times (27 april) Regisseur: Hou Hsiao-hsien. In Three Times (Zhui hao de shi guang) vertelt de Taiwanese cineast Hou Hsiao-hsien drie liefdesverhalen. In drie verschillende periodes is te zien hoe Taiwan de laatste honderd jaar is veranderd, en hoe die verandering zijn weerslag heeft op de relatie tussen man en vrouw. Veelzeggend is de mate waarin de man en de vrouw elkaar aanraken. In A Time for Freedom - 1911 - kamt de vrouw gedienstig het haar van de man; in A Time for Love - 1966 - raken de twee geliefden heel voorzichtig en teder eikaars hand, terwijl in A Time for Youth - 2005 - de man en de vrouw niet kunnen wachten elkaar de kleren van het lijf te rukken. Hou Hsiao-hsien laat zien dat de afgelopen eeuw de individuele keuzemogelijkheden groter zijn geworden, de zeden losser, maar dat het de vraag is of dat tot meer vrijheid heeft geleid.Tot de hoogtepunten van zijn oeuvre behoren Green, Green Grass of Home (1981),/! City of Sadness (1989) en The Puppetmaster (1993), die op het filmfestival van Cannes de Grote Juryprijs won. Zazie dans Ie métro (1960) (18 mei) Regisseur: Louis Malle. Cast: Phillippe Noiret. Naar de gelijknamige roman van Raymond Queneau. Anarchistische komedie vol grappige woordspelletjes en hilarische gebeurtenissen over een twaalfjarig meisje, dat vastbesloten is de metro van Parijs te bezoeken... Met een jonge Philippe Noiret als de oom van Zazie. Het Film museum vertoont een Louis Malie-retrospectief van 18 mei tot en met 14 juni. INDEPENDENT FILMS Midsummer Dream (22 juni) Regie: Angel de la Cruz, Manolo Gómez. Stemmen:Tygo Gernandt, Kim-Lian van de Meij. Midsummer Dream is een fascinerende animatiefilm naar het beroemde verhaal A Midsummer Night's Dream van William Shakespeare. Asterix en de Vikingen (19 april) Regie: Stefan Fjeldmark en Jesper Moller. Met stemmen van onder andere Jim Bakkum. Asterix en Obelix hebben de onmogelijke taak gekregen om van de laffe Hippix, het neefje van de baas, een man te maken. De Vikingen geloven echter dat deze kampioen van angst hen kan leren vliegen. Als Hippix wordt ontvoerd door de Vikingen moeten Asterix en Obelix hem koste wat kost vinden.Terwijl zij de achtervolging inzetten, is Hippix volledig in de ban van de mooie en dappere Abba. Lucky Number Slevin (20 april) Regie: Paul McGuigan. Cast: Josh Hartnett, Morgan Freeman, Lucy Liu, Bruce Willis. Slevin komt in de problemen zodra hij in New York arri veert en aangezien wordt voor iemand anders. Hij belandt in een web van intriges waarin NewYorks grootste maffia bazen hem als pion gebruiken. Het lijkt voor Slevin onmo gelijk om uit deze uitzichtloze situatie te ontsnappen. The World's Fastest Indian (4 mei) Regie: Roger Donaldson. Cast:Anthony Hopkins. Waargebeurd verhaal over de Nieuw-Zeelander Burt Three Times, Filmmuseum 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 34