teasers Libertijn John Wilmot door Koning Charles II verzocht het leven aan het hof op te komen vrolijken met zijn kunsten. Eleven Man Out (25 mei) Regie: Robert I. Douglas. Cast: Björn Hlynor Haraldsson, Lilja Nott Porarinsdottir. De sterspeler van IJslands hoogste voetbalteam veroor zaakt een hoop commotie bij zijn teamgenoten wanneer hij uitkomt voor zijn seksuele geaardheid. Take the Lead (1 juni) Regie: Liz Frielander. Cast:Antonio Banderas, Rob Brown. Voormalig profdanser Dulaine gaat vrijwillig dansles geven op een openbare New York Highschool. Hoewel de samen werking niet altijd even soepel verloopt, slagen Dulaine en de leerlingen erin een geheel nieuwe dansstijl te ontwikke len. L'ivresse du pouvoir (8 juni) Regie: Claude Chabrol. Cast: Isabelle Huppert, Patrick Bruel. Jeanne Charmant Killman leidt het onderzoek naar dubieu ze geldstromen bij een belangrijke industriële groep. Haar invloed en macht binnen de Franse industriële elite groeit, maar haar relatie lijdt onder haar werk. RCV ENTERTAINMENT Hoodwinked (10 mei) Regie: Cory Edwards. Stemmen: Glenn Close, Anne Hathaway, James Belushi, Chazz Palminteri en Xzibit. Een verrassende, komische animatiefilm vol knipogen naar het sprookje van Roodkapje. Want wat is Roodkapje nu eigenlijk echt overkomen? Silent HUI (25 mei) Regie: Christophe Gans. Cast: Radha Mitchelljodelle Ferland en Sean Bean. Verfilming van de populaire Silent HUI videogames. Rosé raakt haar dochtertje Sharon kwijt en komt in het verlaten Silent Hill terecht. Beklemmende horror van Christophe Brotberbood of the Wolf Gans. The Promise (15 juni) Regie: Chen Kaige. Cast: Hiroyuki Sanada, Dong-Kun Jang, Cecilia Cheung. Een fantasierijk en adembenemend mooi schouwspel over liefde, loyaliteit, ambitie en lotsbestemming. She's the Man (22 juni) Regie:Andy Fickman. Cast:Amanda Bynes, Channing Tatum, Laura Ramsey. Het is niet gemakkelijk om zowel de nieuwe jongen als het nieuwe meisje op school te zijn. Zeker niet als je ver liefd wordt op de coolste jongen van die school, die zelf geobsedeerd is door het mooiste meisje van school, die op haar beurt iets gaat voelen voor die nieuwe jongen op school... SONY PICTURES RELEASING The Da Vind Code (18 mei) Regie: Ron Howard. Cast:Tom Hanks,AudreyTatou, Jean Reno. UNITED INTERNATIONAL PICTURES The Break Up, UIP Het wordt eindelijk lente! Dat betekent dat het block- buster seizoen weer gaat losbarsten en de film die op 3 mei de spits afbijt is dit jaar het derde deel van de Mission Impossible franchise, M.LIII. Het is een dijk van een film geworden met niet alleen de actie die we mogen verwach ten van de Mission hnpossible-films, maar ook met een sterk verhaal van de hand van J.J. Abrams, die ook de regie op zich heeft genomen. Dat belooft wat, want hij is ook de man achter de populaire tv-serie Lost. Naast de vertrouwde verschijning van Tom Cruise in de hoofdrol is er weer een indrukwekkende sterrencast aan de film verbonden, met als uitblinker Philip Seymour Hoffman als de bad guy. Maar ook Laurence Fishburne (Tbe Matrix), Ving Rhames (M:11 en 2), Michelle Monaghan (Tbe Bourne Supremacy Kiss Kiss Bang Bang) en Billy Crudup (Big Fish, Almost Famous) maken hun opwachting. In een poging de weergoden dusdanig te beïnvloeden dat de bioscopen vol zullen zitten, gaan wij op 11 mei The Weather Man inzetten. In deze tragi-komedie speelt Nicolas Cage een depressieve weerman en de magistrale Michael Caine zijn vader. Vanaf 1 juni wordt in de satire American Dreamz de Amerikaanse politiek heerlijk op de hak genomen. Dat wordt gedaan aan de hand van een parodie op Idols, waar de president van Amerika (die wel héél veel lijkt op George W. Bush) als gast-jurylid mag optreden. Met Hugh Grant, Dennis Quaid, Willem Dafoe en Mandy Moore. Om de lente goed af te sluiten is vanaf 15 juni The Break- Up te zien. Deze romantische komedie met Jennifer Aniston en Vince Vaughn gaat over een koppel dat de rela tie verbreekt, maar gedwongen bij elkaar in huis blijft wonen, met alle gevolgen van dien. 36 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 36