'Ik wil gewoon doen wat ik leuk vind9 Merral Terneuzen theaterpaspoort in the picture In gesprek met bioscoopexploitant Frits Nieuwenhuizen Het bioscooplandschap in Nederland verandert snel. Bijna elke maand zijn er sluitingen en openingen te mel den. Telkens zijn er ook weer jonge bioscoopondernemers die met volle overtuiging een nieuwe bioscoop aan het landschap toevoegen. Aan de rand van het lieflijke Noord- Hollandse stadje Schagen bouwde Frits Nieuwenhuizen zijn CineMagnus. Naam bioscoop: Merral Terneuzen Stad: Terneuzen Zalen: 4 Stoelen: 168 per zaal Stoelenfabrikant: Huizenga Exploitant: Merral Theaters Bedrijfsleider: Ronny Delsink (bios coopgedeelte) en Fatiha Doorns (horeca- exploitatie) Aantal medewerkers: ongeveer 35 Opening: 21 november 2006 Verwachte aantal bezoekers per jaar: 120.000 Projector: FP30 (drie stuks) FP28 (een maal) Formaat grootste doek: 4,5 x 12 meter Kassasysteem: Tixway Merken bij het buffet: Jupiler, Lays, Coca-Cola, Mars Bioscoopreclame: CineFox (dia), Screenvision (film) Bioscoop is onderscheidend door: 'het Merral-concept: een heel avondje uit onder een dak (film, café en Japans restaurant).' Website: www.merral-theaters.nl (vanaf januari 2007: www.merral.nl) Reden voor theaterpaspoort: Op 21 november vond de officiële ope ning plaats van Merral Terneuzen. Merral Terneuzen 14 HOLLAND FILM NIEUWS Door Lucia Alleman In 1985 sloot bioscoop Royal in Schagen haar deuren. Om een filmpje te pik ken moesten Schagenaren naar Den Helder of naar Heerhugowaard, beiden zo'n vijftien kilometer verderop. Een goede plek voor een bioscoop dus, voor al omdat Schagen een leuk uitgaanscentrum heeft rond de Markt. Naast de achttienduizend inwoners zijn er nog zo'n zeventigduizend buitenlui die ook allemaal in Schagen hun vertier zoeken. Al zon twaalf jaar bestiert Frits Nieuwenhuizen (36) een bioscoop op Texel, Cinema Texel, een kleine maar oergezellige bioscoop in Den Burg. Als je hem spreekt hoor je meteen dat hij geen Noord-Hollander is. Zijn wortels liggen in Voorschoten waar zijn moeder, An Nieuwenhuizen-Kortekaas, nog altijd de bioscoop Film CC heeft. Frits Nieuwenhuizen:'Ik was helemaal niet van plan de bioscoopwereld in te gaan. Maar na het vwo wilde het studeren niet luk ken en mijn ouders zetten me voor het blok. Op dat moment stond de bios coop op Texel te koop. Ik ben begonnen in loondienst, maar na twee jaar heb ik de boel overgenomen. Het werken in een bioscoop is gewoon verslavend. Het loopt ook heel leuk.Toen we begonnen hadden we twaalfduizend bezoe kers en nu over de veertigduizend.' Skybox Als de zaak zo op rolletjes loopt, dan gaat het bij een ambitieus mens kriebe len. Frits:'Ik ben nog jong, ik kan nu nog risico's nemen. We hebben met ver schillende gemeentes gesproken. Mijn vrouw Irma, die hier uit de omgeving komt, wees toen op Schagen. Eigenlijk wilde ik in het centrum zitten, maar de gemeente was bang voor teveel verkeersopstoppingen. De locatie aan de Grote Wallerweg had de gemeente al jaren gereserveerd voor een speciale functie. Het ligt vlakbij het station en ook bij het centrum. Er is veel parkeer plek, dus eigenlijk heel geschikt voor een bioscoop.' CineMagnus, genoemd naar een ridder die ooit in deze streek rondwaarde, is overeenkomstig Nieuwenhuizens ideeën ontworpen.Van buiten is CineMagnus direct herkenbaar als bioscoop door de filmstrip in de gevelbe kleding. Binnen word je ontvangen in een ronde foyer, waar paars beklede banken intieme zitjes maken. Heel attent heeft Frits aan voldoende toiletcapa citeit gedacht. Via een speelse galerij kom je boven in de VlP-lounge, een soort skybox met uitzicht op het voorplein. De kekke zwart-witte kuipstoel tjes maken de sfeer hier heel hip en trendy. De cabines zijn allemaal klaar voor digitale projectie. Frits:'Ik heb daar met verschillende distributeurs over

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 13