Foroxity aan de Maas op locatie Albertjan Vos'leven draait om film, film en nog eens film. Foto Lucia Alleman cern dat Albertjan samen met Otto van der Veen, Sipke Molenaar en destijds Albert Schoemaker heeft opgezet. Onder de noemer Movie Unlimited vallen de theaters in Kampen, Zevenaar en Winschoten en de theaters van Albert Jan en Yvonne Vos in Hoogeveen en Meppel. Binnen het concern vaart Albert Jan zijn eigen koers. Dat gaat gepaard met een onafzienbare reeks publiciteits acties. Als je door Hoogeveen wandelt vraag je je af hoe je hier in vredes naam leven in de brouwerij krijgt. Albert Jan is het er niet mee eens.'Het is een stad van turfstekers, arbeiders, de mensen zijn heel nuchter, dat klopt. Maar als je iets extra's doet, komen ze graag bij je terug. Eigenlijk dragen we te weinig uit wat hier in Hoogeveen gebeurt. Bijvoorbeeld dat we vorig jaar zakenstad van het jaar waren. De Senseo, die is hier uitgevonden!' Het actievoeren was pure noodzaak om het publiek weer naar Luxor te trek ken. Het begon bij de horrornacht een paar maanden nadat Albert Jan Vos in Hoogeveen begonnen was. Voor het eerst sinds tijden was de tent uitver kocht. Don Juan Bij elke grote première bedenken Albert Jan en zijn crew wel wat. 'De mooiste kwam in 1995, met Don Juan DeMarco met Johnny Depp. Roermond verbouwt het plein van de voor malige Ernst Casimirkazerne. Dit compacte stukje nieuwe stad moet de schakel vor men tussen het oude centrum en het out- letcentrum aan de andere kant van de A68. De Amerikaanse beleggers wilden dat er naast kantoren en woningen ook horeca, een speelhal en een bioscoop zouden komen. Nadat de projectontwikkelaar ver schillende partijen had gepolst, kwam hij terecht bij Ton Vandenbergh. Die was op dat moment net klaar met zijn nieuwe Foroxity in Sittard. Vandenbergh:'Toen wij het voorstel kregen was het plan op teke ning ingericht als servicebioscoop, met zeven kleine zalen met ieder zo'n honderd stoelen en veel nevenruimtes. In Sittard, waar we acht zalen hebben met 250 stoe len, maken we mee dat we zijn uitver kocht. Wij hebben daarom de plattegrond in Roermond helemaal veranderd. De loop richting gaat nu van beneden naar boven. Er komen nog steeds zeven zalen, maar elk met ongeveer 250 stoelen.' In de looprichting is ook een restaurant opgenomen. Het management van het restaurant wordt uitbesteed, maar de bedoeling is dat het een middenklasse restaurant wordt, waar je voor twaalf euro een hoofdgerecht hebt. Foroxity Roermond wordt ingepast in een complex met meer dan tien verdiepingen en een parkeergara ge onder de grond. Het ligt vlakbij het havenfront van de Maas, wat met de komst van dit nieuwe wijkje de hotspot van Roermond gaat worden. Foroxity in Roermond HOLLAND FILM NIEUWS - 1 3

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 16