Nederlands- talige films in aantocht 'Ik wil echt een verhaal kunnen vertellen' Spion van Oranje T/mboektoe Duska in productie Maryam Hassouni, de rijzende ster Drie jaar geleden was Shouf shouf habibi! een onverwachte bioscoophit. In Kicks gaat het opnieuw over de turbulenties in de multiculturele samenleving. Een van de rollen in dit ensemblespel wordt gespeeld door Maryam Hassouni. Maryam won in november de Emmy Award voor Beste Actrice voor haar rol in de telefilm Offers. 19 Dennis P. distributeur RCV Foto Victor Arnolds. 01-03-07 Kicks, distributeur Independent Films 15-03-07 Dennis E, distributeur RCV 09-08-07 ZOOP in Zuid-Amerika, distributeur Independent 23-08-07 Wolfsbergen, distributeur A-Film Distribution 27-09-07 Nadine, distributeur A-Film Distribution september Bl0f: Umoja, distributeur Benelux Film Distributors 04-10-07 Timboektoe, distributeur A-Film Distribution 10-10-07 Waar is het paard van Sinterklaas?, distributeur Warner Bros. 11-10-07 Alles is liefde, distributeur A-Film Distribution 11-10-07 Dunya en Desie in Marokko, distributeur Independent 29-11-07 Kapitein Rob, distributeur A-Film Distribution 06-12-07 Alibi, distributeur Independent Films 13-12-07 De scheepsjongens van Bontekoe, distributeur RCV december Duska 18 - HOLLAND FILM NIEUWS Door Lucia Alleman Net als voor Shouf shouf habibi! gebruikte regisseur Albert ter Heerdt de ideeën en ervaringen van een deel van zijn cast. In Kicks lopen diverse verhaallijnen door elkaar heen. Sommige hebben een grappig verloop, maar Ter Heerdt toont ook de navrante botsingen tussen mensen met verschillende achtergronden. Dilemma's Maryam Hassouni speelt de jonge politieagente Aaliyah. Zij is gekoppeld aan een doorgewinterde diender (Marcel Musters) die precies weet te vertellen hoe de wereld in elkaar zit. Maar als het er op aankomt verliest hij zijn kalmte en schiet een jonge Marokkaan neer. Aaliyah zit vervolgens met een levensgroot loyaliteitsprobleem. Maryam: Aaliyah wil koste wat kost Nederlandse zijn. Ze wil erbij horen. Na het schietincident blijft ze zwijgen om haar positie bij de politie enerzijds en haar omgeving anderzijds veilig te stellen. Ook haar relatie met haar vriend Marouan zit vol ups en downs. Dat is een heel romantische lijn erdoorheen. We wilden laten zien dat liefde sterker is dan culturele waarden en normen.' Emmy Award In november was Maryam Hassouni (21) het middelpunt van een media storm toen zij een Emmy Award ontving. Nadat ze al twee keer werd geno- Foto Leoni Ravestein mineerd voor de tv-serie Dunya en Desie kreeg zij de belangrijke tv-prijs voor haar rol van Laila al Fataroi in de film Offers van Dana Nechustan. Zij speelt daarin een vluchtelinge van Palestijnse afkomst die in een terroristische beweging terechtkomt. Het is een rol op het scherpst van de snede. Maryam Hassouni: 'Voor mij is het belangrijk dat ik met mijn rol echt een verhaal kan vertellen. Als ik een standaardtype zou moeten spelen, dan zou ik dat niet doen.Toen ik het script van Offers las kon ik niet stoppen met lezen. Dat was ook zo bij het script van Kicks. Het was grappig, maar ook heel dramatisch. En met een personage erin dat ik graag wilde spelen.' Naast haar acteerwerk studeert Maryam Hassouni rechten aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. 'Ik vind rechten heel interessant en belangrijk. Op dit moment kan ik het nog combineren, dus ik hoef niet te kiezen. Als het rechten wordt, dan zou ik iets met mensenrechten willen gaan doen.' Kicks draait vanaf 1 maart in de bioscoop. Maryam:'Ik denk dat de film voor iedereen is. Er zitten wel komedielijnen in, maar als je Shouf shouf habibi! hebt gezien, zul je verrast zijn.' Maryam Hassouni zal verder dit jaar nog te zien zijn in de televisiefilm Anna en de speelfilm Dunya Desie in Marokko. Die film staat gepland voor 11 oktober aanstaande. Paul de Leeuw gaat de hoofdrol spelen in de nieuwe speelfilm van regisseur Tim Oliehoek. De film krijgt als titel mee Spion van Oranje. De film gaat over een couturier die als enige kan voorkomen dat een psychopaat Nederland onder water laat lopen. De film wordt een co-productie van Fu Works en Motel Films. Het scenario wordt geschreven door Tijs van Marie. Het budget bedraagt rond de vier mil joen euro. De film zal begin 2008 in de bioscoop te zien zijn. Dave Schram van productiemaatschappij Shooting Star gaat zijn regiedebuut maken. Hij gaat de speelfilm Timboektoe regisseren. Na Afblijven! is dat de tweede film naar een boek van Carry Slee. Maria Peters is ver antwoordelijk voor het scenario. De film gaat over Isa en Kars die met hun ouders naar Frankrijk verhuizen omdat zij daar een camping hebben gekocht. De kin deren besluiten het gehucht waar ze terechtkomen Timboektoe te noemen. Voor het selecteren van de acteurs maakt Shooting Star gebruik van dezelfde tactiek als bij Afblijven! Tijdens twee spectaculaire castingdagen in CineMec in Ede halverwege januari passeerden 6.000 aange melde jongeren de camera's. Het is de bedoeling dat uit deze groep de nieuwe sterren van Timboektoe tevoorschijn komen. Timboektoe zal vanaf oktober dit jaar in de Nederlandse bioscopen te zien zijn en wordt uitgebracht door A-Film. Maryam Hassouni en Marcel Musters in Kicks. Foto Victor Arnolds. Filmregisseur en bioscoopexploitant Jos Stelling laat zijn Louis Hartlooper Complex in Utrecht tijdelijk even over aan zijn personeel om zich na zeven jaar weer met het regisseren van een speelfilm bezig te kunnen houden. Duska is de titel van de film die Stellings No Trains, No Planes gaat opvolgen. De hoofdrollen worden gespeeld door Gêne Bervoets, Sylvia Hoeks en de Russische Sergei Makovetsky. De film gaat over een man die tijdens een festival in Rusland iemand zijn visitekaartje heeft gegeven om daar weer aan te worden herinnerd als ene Duska plotseling voor hem staat in Amsterdam. En zij wil niet meer weg. Duska moet eind 2007 klaar zijn voor de bioscooprelease. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 21