teasers 20TH CENTURY FOX FILMS Night At the Museum (15 februari) Regie: Shawn Levy. Cast: Ben Stiller, Dick Van Dyke. Notes On a Scandal (22 februari) Regie: Richard Eyre. Cast: Cate Blanchett, Judy Denen, Bill Nighy. The Fountain (8 maart) Regie: Darren Aronofsky. Cast: Hugh Jackman, Rachel Weisz. Pathfinder (12 april) Regie: Marcus Nispel. Cast:JayTavare, Nathaniel Arcand. Sunshine (12 april) Regie: Danny Boyle. Cast: Rosé Byrne, Michelle Yeoh. A FILM DISTRIBUTION Death of a President (8 maart) Regie: Gabriel Range. Cast: Hend Ayoub. Fictieve documentaire over de nasleep van de moord op George W. Bush in het najaar van 2007. Mother of Mine (15 maart) Regie: Klaus Hiirö. Cast: Esko Salminen. De negenjarige Eero is een van de 70.000 Finse kinderen die geëvacueerd wordt naar het neutrale Zweden om hen te beschermen tegen de Tweede Wereldoorlog. Offside (22 maart) Regie:Jafar Panahi. Cast:Ali Baradari. Een groepje Iraanse vrouwen doet er alles voor om bij voetbalwedstrijden aanwezig te zijn, wat normaliter voor hen verboden terrein is. Inland Empire (5 april) Regie: David Lynch. Cast: Laura Dern, Jeremy Irons. Nikki Grace is een actrice die zojuist een rol heeft gekregen in een nieuwe film onder regie van Kingsley Stewart. Haar tegenspeler wordt de vrouwenversierder Devon Berk. Nue Propriété (5 april) Regie:.Joachim Lafosse. Cast: Isabelle Huppert. Een gescheiden vrouw leeft met haar jong volwassen tweeling in Waals Brabant. Wanneer zij na een ruzie het huis verlaat, loopt de situatie thuis volledig uit de hand. Ex Drummer (12 april) Regie: Koen Mortier. Cast: Dries van Hegen. Jackie bekijkt de wereld vanachter haar tv-schermen. Als beveiligingsbeambte voelt ze zich beschermend en beschermd.Tot er een man uit haar verleden voor de camera's langsloopt. Goya's Ghosts (12 april) Regie: Milos Forman. Cast: Javier Bardem, Natalie Portman. De donkere tijd van de Inquisitie in Spanje, gezien door de ogen van kunstenaar Goya. Shut Up and Sing (19 april) Regie: Barbara Kopple. Cast:The Dixie Chicks. Zangeres Nathalie liet zich in 2003, tijdens een concert, negatief uit over George Bush. Dat leidde tot zware tijden voor de band - en uiteindelijk tot deze film. Een film die pijnlijk duidelijk laat zien welke prijs er betaald moet wor den als je hardop wilt verkondigen waar je in gelooft. Nuovomondo (19 april) Regie: Emanuele Crialese. Cast: Charlotte Gainsbourg, VincenzoAmato. Sicilië, begin 20e eeuw. Een van Sicilië afkomstige familie besluit zich in Amerika te vestigen in de hoop op een beter bestaan. De 'nieuwe' wereld blijkt echter minder toeganke lijk en rooskleurig dan hen is voorgehouden. BENELUX FILM DISTRIBUTORS Hannibal Rising (8 maart) Regie: Peter Webber. Cast: Gong Li, Gaspard Ulliel, Rhys Ifans. Hannibal Rising verhaalt over de jonge jaren van Hannibal Lector in het Oost-Europa ten tijde van de Tweede Wereld oorlog. Na de moord op zijn familie ontdekt Hannibal lang zaam zijn ware aard. Salvador (29 maart) Regie: Manuel Huerga. Cast: Daniel Brühl, Leonor Watling, Ingrid Rubio. Salvador is het waargebeurde verhaal van de Catalaanse anarchist Salvador Puig Antich (Daniel Brühl).Tijdens zijn strijd tegen het bewind van Franco belandt hij in de gevan genis en wordt veroordeeld tot de doodstraf. Vanaf dat moment begint voor zijn zussen, vrienden en advocaten een race tegen de klok om zijn leven te redden. Salvador. Benelux Film Distributors HOLLAND FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 31