teasers J f f 30 The Last Legion (26 april) Regie:Doug Lefler. Cast: Colin Firth, Ben Kingsley, Aishwarya Rai. Het eens zo machtige Romeinse rijk davert op zijn grond vesten. Romulus Augustus, de keizerlijke troonopvolger, wordt door de Goten gevangen genomen en opgesloten in een afgelegen vesting. Een aantal getrouwen slaagt er in hem te bevrijden. Met de vijand op de hielen vluchten ze naar Brittannië in de hoop daar nog een legioen te vinden dat hen kan helpen de vijand te verslaan. BUENA VISTA INTERNATIONAL Primeval (maart) Regie: Michael Katleman. Cast: Brooke Langton, Gideon Emery, Orlando Jones. The Invisible (5 april) Regie: David S. Goyer. Cast: Justin Chatwin, Margarita Lavieva, Marcia Gay Harden. CINEMIEN Das Leben der Anderen (1 maart) Regie: Florian Henckel von Donnersmarck. Cast: Sebastian Koch, Martina Gedeck, Ulrich Mühe. Deze thriller speelt zich af in Oost-Berlijn, voor de val van de mviur, waar de Stasi twee populaire sterren in de gaten houdt. De agent die ze afluistert, heeft moeite zijn inte griteit te bewaren. Anche Libero va Bene (29 maart) Regie: Kim Rossi Stuart. Cast: Barbora Bobulova,Allessandro Morace, Kim Rossi Stuart. Mooi drama over een Italiaans gezin dat ontwricht is geraakt nadat de moeder haar man en twee kinderen heeft verlaten. Ondanks alles geeft het gezin niet op en probeert iedereen er het beste van te maken. Close to Home (12 april) Regie: Vardit Bilu Dalia Hagar. Cast: Naama Shendar, Smader Sayar. Twee achttienjarige meisjes worden samen ingedeeld op patrouille in Jeruzalem. Ze lopen blauwtjes, maken samen ruzie en pogen de politieke realiteit te negeren in een stad die langzamerhand hun leven infiltreert. FILMMUSEUM 12:08 East of Bucharest (22 februari) Regie: Corneliu Porumboiu. Cast: Mircea Andreescu,Teo Corban. Na de val van dictator Ceausescu op 22 december 1989 leek heel Roemenië in de greep van een democratische omwenteling. Zestien jaar later blikt cineast Corneliu Porumboiu terug op die belangrijke dag. Het resultaat is een absurdistische confrontatie met het verleden, waarin de mythe van een door het volk gedragen revolutie een karika tuur blijkt. Voor zijn speelfilmdebuut kreeg Porumboiu tij dens het afgelopen filmfestival van Cannes de Caméra d'Or uitgereikt. WWW: Wliat a Wonderful World (15 maart) Regie: Faouzi Bensaïdi. Cast: Nezha Razil, Faouzi Bensaïdi. WWWWhat a Wonderful World is de tweede lange speel film van de Marokkaanse regisseur Faouzi Bensaïdi. Zijn speelse en inventieve vertelling over de levens van een aan tal inwoners van het hedendaagse Casablanca beleefde vorig jaar zijn wereldpremière op het filmfestival van Venetië. Van Bensaïdi bracht het Filmmuseum eerder het veelgeprezen Mille Mois (2003) uit. WWWWhat a Wonderful World, Filmmuseum 1 Don't Want to Sleep Alone (19 april) Regie:Tsai Ming-Liang.Cast: Lee Kang-sheng, Chen Shiang-chyi. Tsai Ming-Liangs nieuwste film, het in zijn geboorteland Maleisië opgenomen I Don 't Want to Sleep Alone, heeft internationaal veel waardering geoogst, vooral vanwege de bijzondere visuele stijl. Het gedeeltelijk op Chinese poëzie en Mozarts Die Zauberflöte geïnspireerde Don't Want to Sleep Alone werd vertoond op het International Film Festival Rotterdam 2007 en maakt deel uit van het project New Crowned Hope. INDEPENDENT FILMS Ernst, Bobbie en de geslepen Onix (14 februari) Regie: Pieter Walther Boer. Cast: Gert-Jan van den Ende, Erik van Trommel. Het avontuurlijke duo bindt de strijd aan met de geslepen zakenman Wölter Onix, die van plan is een prachtig bos te kappen en heel Nederland te asfalteren. Lukt het Ernst en Bobbie om dit tegen te houden? HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 32