teasers Kicks, Independent Films Kicks (1 maart) Regie:Albert ter Heerdt. Cast: Mimoun Oaissa, Mohammed Chaara, Hadewych Minis, Maryam Hassouni. De ijzersterke cast, onder andere bekend van de bioscoo- phit Shouf shouf habibi! en dezelfde schrijver/ regisseur maken van Kicks een aangrijpende en warmbloedige film, die verschillen tussen mensen signaleert, maar vooral hun overeenkomsten benadrukt. Sharkbait (25 april) Regie: Howard Baker, John Fox. Stemmen: Evan Rachel Wood, Freddie Prince Jr. Wanneer Pi, een doodgewone vis uit Boston, bij zijn tante in het exotische rif gaat wonen, valt hij meteen voor Cornelia, de vis van zijn dromen. Het probleem is dat Troy, de gemeenste haai in de oceaan, ook zijn oog op haar heeft laten vallen. Zonder visvoer te worden probeert Pi het hart van Cornelia te winnen en het rif te redden. RCV ENTERTAINMENT La Vie en Rosé (8 maart) Regie: Olivier Dahan. Cast: Marion Cotillard, Gérard Depardieu, SylvieTestud. Ze werd nauwelijks opgevoed, groeide op in de achterbuur ten van Parijs en schopte het tot de grootste concertzalen ter wereld. La Vie en Rosé vertelt het bijzonder bewogen en gepassioneerde levensverhaal van Edith Piaf, zangeres van wereldbekende liedjes als La Vie en Rosé en Non, je ne regrette rien. Dennis P. (15 maart) Regie: Pieter Kuijpers. Cast: Edo Brunner, Nadja Hüpscher. Dennis P vertelt het waargebeurde verhaal van Nederlands grootste diamantrover ooit. Hoe hij de hele handelsvoorraad van een diamanthuis in een magnetrondoos wist te ont vreemden en minstens twintig miljoen rijker naar Mexico vluchtte. Wat de media alleen niet vertelden was het tra gische, maar vooral komische liefdesverhaal dat achter de vette krantenkoppen schuil ging. Curse of the Golden Flower (29 maart) Regie: Zhang Yimou. Cast: Chow Yun Fat, Gong Li. De Chinese Oscar-inzending van 2006 gaat over de machtsstrijd tussen de keizer, de keizerin en hun zonen. Hun verhoudingen vol verraad en misleiding leiden tot een gepassioneerd gevecht waarin de keizer zich tegen de keizerin keert en de vader zich tegen zijn zoons. De spectaculaire film is gemaakt door het creatieve team en de regisseur van Hero en House of Flying Daggers. SONY PICTURES RELEASING Ghost Rider (15 maart) Regie: Mark Steven Johnson. Cast: Nicolas Cage, Eva Mendes,Wes Bentley. Running With Scissors (29 maart) Regie: Ryan Murphy. Cast:Annette Bening, Gwyneth Paltrow, Alec Baldwinjoseph Fiennes. Perfect Stranger (12 april) Regie: James Foley. Cast: Halle Berry, Bruce Willis. UNTVERSAL PICTURES INTERNATIONAL Dreamgirls (22 februari) Regie: Bill Condon. Cast: Jamie Foxx, Beyoncé Knowles, Eddie Murphy, Jennifer Hudson, Danny Glover. Het verhaal speelt zich af eind jaren zestig, begin jaren zeventig en volgt drie jonge vrouwen, Effie, Deena en Lorrell, die samen een veelbelovende meidengroep vormen: The Dreamettes. Ze worden bij een talentenjacht ontdekt door een ambitieuze manager (Jamie Foxx), die hen het aanbod van hun leven doet: achtergrondzangeressen wor den bij James 'Thunder' Early (Eddie Murphy). Freedom Writers (8 maart) Regie: Richard LaGravenese. Cast: Hilary Swank, Imelda Staunton, Patrick Dempsey. Schietpartijen, drugs, zinloos geweld, bang zijn in je eigen woonomgeving; voor kinderen in Los Angeles/Long Beach, Californië zijn dit dingen waar zij dagelijks mee te maken hebben. Erin Gruwell, een jonge lerares Engels aan de Wilson High in Long Beach, begeleidt en ondersteunt 150 kinderen, met de groepsnaam Freedom Writers, om te bou wen aan een betere toekomst. Norbit (15 maart) Regie: Brian Robbins. Cast: Eddie Murphy, Eddie Murphy en Eddie Murphy. Oh ja,Thandie Newton en Cuba Gooding Jr. doen ook nog mee. Een zachtaardige man (Murphy) is verloofd met een vrese lijke vrouw (Murphy!). Dan ontmoet hij de vrouw van zijn dromen en probeert hij van alles om bij haar te zijn en van zijn verloofde af te komen. HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 33