teasers kort Eremetaal voor Nederlandse films Mr. Bean's Holiday, UPI Mr. Bean's Holiday (29 maart) Regie: Steve Bendelack. Cast: Rowan Atkinson, Willem Dafoe. Mr. Bean is onderweg naar Zuid-Frankrijk voor een eenvou dige zonvakantie. Zijn reis van Londen naar de Rivièra wordt al gauw een zooitje. Overal waar hij komt ontstaat chaos, met als hoogtepunt een vertoning van zijn eigen videodagboek op het filmfestival van Cannes. Hott Fuzz (5 april) Regie: Edgar Wright. Cast: Simon Pegg, Nick Frost, Jim Broadbent, Bill Nighy,Timothy Dalton. Ervaren politieagent Nicholas Angel wordt overgeplaatst van het drukke London naar het slaperige stadje Sandford. Hij heeft moeite zich aan te passen aan het leven met tuinfeest jes en buurtvergaderingen. Zijn nieuwe partner is Danny Butterman, een niet zo snuggere, maar goed bedoelende jonge agent. Op het moment dat hij het niet meer ziet zit ten, vinden er enkele gruwelijke gebeurtenissen plaats die hem wakker schudden. Angel realiseert zich dat Sandford niet zo idyllisch is als het lijkt. WARNER BROS. Het is nu officieel, de boxoffice van Happy Feet in Nederland is groter dan die in Italië. Azijnpissers (maar daar zijn er gelukkig weinig van bij ons) zeggen nu dat hij het blijkbaar slecht heeft gedaan daar, maar wij zien dat toch iets anders. Dit heeft gevolgen. Er is nu een aanvraag uitgegaan om het Nederlandse team naar Rome te laten verkassen (betere lunches, prettiger klimaat) en de Italianen hier naar toe te sturen. Dat zal ongetwijfeld enige gevolgen hebben voor het bestaande businessmodel. Bepaalde salesgesprekken zullen toch anders verlopen. Twee van die salesmanagers die een nieuwe bioscoop binnenlopen, de uitbater feliciteren met zo'n mooie tent, maar die vervolgens melden dat het toch wel zonde zou zijn als er brand uitbreekt. Percentages van In de afgelopen periode bereikten enkele Nederlandse films bezoekersaantallen die de makers in de prijzen deden vallen. Een kort overzicht. Bij het Nederlands Film Festival en het Filmfonds waren ze blijkbaar zo blij met het grote succes van Zwartboek dat ze vonden dat de makers meer verdienden dan de Platina Film die ze al hadden gekregen. Daarom riep men de Diamanten Film in het leven. Een extra categorie die is bedoeld voor Nederlandse films die tijdens de bioscoop- roulatie meer dan een miljoen bezoekers op de been brengen. Zwartboek heeft dit respectabele cijfer inmiddels overstegen. Daarom mochten regisseur Paul Verhoeven en producent San Fu Maltha op 31 januari jongstleden de eerste Diamanten Film in ontvangst nemen. Ze kregen de prijs van Doreen Boonekamp, directeur van het Nederlands 32 - HOLLAND FILM NIEUWS Ober. distributeur A-Film Distribution.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 34