Het draait om de films feature Bioscoopjaar 2006 nader bekeken Het filmbezoek in 2006 is gestegen ten opzichte van 2005. Dat kwam toch vooral door de films, aldus NFC-voorzitter Wilco Wolfers tijdens zijn nieuwjaarstoespraak op 9 januari jongstleden. Het opvallende is dat niemand meer echt zenuwachtig lijkt te worden van die grote mate van afhan kelijkheid van succesvolle films. HOLLAND FILM NIEUWS Door Jeroen Huijsdens 'U's the economy, stupid', zo hield Bill Clinton zijn opponent George Bush senior in 1992 voor, alvorens hij de presidentsverkiezingen won. Vervang economy door movies en je lijkt in een zin verklaard te hebben waarom het bioscoopjaar 2006 beter was dan dat van 2005. Het kwam vooral door de films. Afgelopen jaar was 9,03% beter dan 2005 uitgedrukt in bezoekers (22,5 miljoen bezoekers) en 14,03% als de bruto recette als uit gangspunt wordt genomen. Dat bleek uit de cijfers die NFC-voorzitter Wilco Wolfers namens de belangenvereni gingen NVB en NVF op dinsdag 9 januari jongstleden inTuschinski mededeelde aan de verzamelde bran chegenoten en de aanwezige pers. Wolfers was wel zo eerlijk om aan te tekenen dat 3% van de bezoekersstij ging en 4,5% van de recettetoename werd verklaard door het feit dat 2006 een 53e speelweek kende. Nederland groeit De NFC-voorzitter voerde onder meer de hogere bezoekcijfers van enkele populaire Amerikaanse films alsmede het fenomenale succes van de Nederlandse film Zwartboek aan als verklaring voor de toename van zowel bezoek als recette. In Europees per spectief deed Nederland het in 2006 beter dan de omringende landen. Kende Nederland een groei van 9%, Duitsland, Frankrijk en Italië moesten genoegen nemen met een toename van het bezoek van respectievelijk 8%, 7,5%, en 4%. Spanje en het Verenigd Koninkrijk doken zelfs in de min met respectievelijk -2% en -4%. Alleen onze zuiderburen wisten een zelfde groei in bioscoopbezoek te behalen als Nederland. Wolfers lichtte achteraf toe dat Nederland beter presteerde omdat 'wij het land waren Wilco Wolfers analyseert 2006. Foto Tanja van Rooden

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 9