Kameleon als buurtbioscoop feature 2 De creatieve exploitatie van het Engelse Picturehouse Het is geen multiplex en geen filmhuis, maar heeft een pro grammering met films over de hele breedte. Het Engelse Picturehouse is een keten van bioscopen dat zich aanpast aan de behoeften in de buurt en de gemeenschap. Met een goede sfeer en innovatieve toepassingen van digitale projec tie, zet het concern een attractieve programmering neer die de concurrentie met de multiplexen op creatieve wijze aan gaat. Door Frank de Neeve Max Havelaar én Coca-Cola? In Engeland zijn organische en Fair Trade-producten momenteel dé trend aan de bioscoopbuffetten. Eerlijk geproduceerde chocolade, zakjes macadamia-noten, biologische muesli- repen en zelfs chique ijsjes waar je mee voor de dag kunt komen... super lekker én verantwoord. Bij ons slechts te vinden in de schappen van de natuurwinkel, in Engelse bioscopen op een prominente plek van het buf fet.Picturehouse Greenwich ligt vlak bij de Cutty Sark, centraal gelegen op de South Bank in Londen. Op straat word je aangesproken door buiten landse toeristen die op zoek zijn naar de Greenwich-meridiaan. Deze bios coop grenst aan de ene kant aan de wijk Blackheath, waar sommige van de duurste huizen van Londen staan, terwijl aan de andere kant juist echte arbeiderswijken gesitueerd zijn. Naast de standaard cola en popcorn kunnen bioscoopbezoekers zich bij Picturehouse Greenwich nestelen in de (organische!) tapasbar of genieten van een gin tonic in de loungebar met panorama. Maar je kunt ook iets eten in het wat eenvoudiger grill- restaurant. Binnenkort te koop aan het buffet: Picturehouse's eigen water- Picturehouse Greenwich in Londen: van alle markten thuis. Foto's Frank de Neeve. 1 2 - HOLLAND FILM NIEUWS merk, waarvan tien pence van de prijs naar een waterproject in Niger zal gaan. Daarmee bedient deze buurt bioscoop niet alleen het lokale publiek, maar is er ook oog voor de wereldproblematiek. Geen eenheidsworst Picturehouse is de naam waaronder moedermaatschappij City Screen acht tien bioscopen over heel Engeland exploiteert, van Brighton in het zui den tot Liverpool in het noorden en met een aantal locaties in Londen. Daarnaast verzorgt het concern de boekingen van een dergelijk aantal andere bioscopen. Dat maakt City Screen in Engeland tot een van de grotere spelers naast concerns als Odeon,Vue en Empire. Verschil met deze andere is dat Picturehouse zich op een prettige manier probeert af te zetten tegen de multiplexcultuur die in Engeland wijder verspreid is dan hier. Men heeft zelfs een tijdje de slo gan the antithesis of the multiplex (de tegenpool van de multiplex) gevoerd. Picturehouse-bioscopen pogen juist geen eenheidsworst te zijn, maar met de voeten in de klei van de plaatselijke gemeenschap te staan. Aan de ter plekke gevoelde wensen past men zich als een ware kameleon aan. Buiten aan de gevel van de twee jaar geleden gemoderniseerde Picturehouse Greenwich hangen de meest uiteenlopende posters. Atonement draait er en A Mighty

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 12