'Het contact tussen klant en personeel is cruciaal9 De Uitkijk in Amsterdam Toch twee bioscopen in Tilburg AnnexCinema sluit ondanks groeiend publiek theaterpaspoort in the picture op locatie Ludie Vos, bioscoopexploitant en softwareleverancier Eind jaren negentig besloot Ludie Vos te kiezen voor zijn City Theater in Steenwijk. Hij ging niet mee in de ambitieuze plannen van zijn jongere broer Albert Jan die - zoals Ludie het zelf omschrijft - 'de potentie heeft om meerdere theaters te exploiteren'. Op dat moment kon de exploitant uit Overijssel echter niet vermoeden dat zijn kassasoftwarepak ket KTS (Kassa Ticket Systeem) zo zou aanslaan dat hij alsnog een grote stap zou moeten maken. 21 Naam filmtheater: De Uitkijk Plaats: Amsterdam Aantal zalen: 1 Aantal stoelen: 86 Exploitant: De Nieuwe Uitkijk BV Bedrijfsleider: Geen. De Uitkijk kent geen hiërarchie. Aantal medewerkers: 12 Opening: 4 oktober 2007 Verwachte aantal bezoekers per jaar: 31.000 Projector: 2 Bauers, 1 Panasonic beamer Formaat doek: 5x3 meter Kassasoftware: KTS Merken bij het buffet: Grolsch, Pago, Unlimited Delicious Bioscoopreclame: :Jean Mineur Mediavision Filmtheater is onderscheidend omdat: 'De Uitkijk het eerste filmtheater van Nederland is. In 1929 werd het in werking gesteld door de stichters van de Filmliga. De Uitkijk is nu het enige thea ter in Nederland dat zich vrijwel hele maal op documentaires richt.' Website: www.uitkijk.nl Reden voor theaterpaspoort: 4 oktober werd De Uitkijk na een grondi ge renovatie weer geopend voor het publiek. Door Jeroen Huijsdens Ludie Vos is het toonbeeld van een actieve, gedreven MKB'er. Dat merk ik al direct als we op een mooie vrijdag op een terras in Steenwijk praten over bioscoopbeleving, gastvrijheid en het wel en wee van het vak. Ludie wordt door diverse mensen op vriendelijke wijze aangesproken. Zij zijn geïnteres seerd in hem en hij in hen. Hier zit duidelijk een man die houdt van zijn vak, die veel lokale contacten onderhoudt en die weet wat er speelt bij de mensen in de 20.000 inwoners tellende provinciestad. Gezelligste theater van Nederland Als er tweeëntwintig jaar geleden niet iets was misgegaan, was Ludie wel licht nooit in het bioscoopvak terechtgekomen.'Ik ben van huis uit tuinar- chitect, maar in '85 kreeg ik een ongeval waardoor ik blind raakte aan een kant. Ik kreeg een metaalsplinter in mijn oog en verloor aan die kant mijn gezichtsvermogen. Ik zat toen zonder werk.'Vader en moeder Vos waren al sinds 1958 bedrijfsleider van het City Theater in Steenwijk.Toen het Miedema-concern, waar de bioscoop toe behoorde, met sluiting werd bedreigd, besloten Ludie en zijn vrouw Dineke met de hulp van zijn ouders het theater over te nemen. 'We hebben toen vijf jaar echt keihard moeten werken. Zonder personeel, want dat zat er in die tijd gewoon niet in', aldus Ludie. In 1994 kwam er een ommekeer. Er verscheen een artikel in De Telegraaf waarin City werd uitgeroepen tot het gezelligste theater van Nederland.'We kwamen toen bij filmverhuurders in beeld en kregen vanaf dat moment premièrefilms.' De groei die daarna kwam deed het besef toenemen dat er verbouwd moest gaan worden om tegemoet te kunnen komen aan de hedendaagse eisen. Ludie Vos: 'Ik had hier een grote zaal. Dat gaf beperkingen bij het pro grammeren. In 1999 zijn we dan ook begonnen met de verbouwing en dat heeft geresulteerd in een driezalencomplex.' Broer Albert Jan legde op dat moment de fundamenten voor een onderneming met meerdere bioscopen (die hij later weer van de hand zou doen; red.). Ludie besloot zich, ondanks de nauwe banden, te richten op zijn bioscoop.'Ik had het al druk genoeg met één bioscoop.' Softwareleverancier Toch begon de ondernemer niet lang daarna aan een avontuur dat tot op de dag van vandaag zijn agenda beïnvloedt. Vos:'Een jaar of zeven geleden Ludie Vos. Foto Jeroen Huijsdens. zijn we min of meer als een grap begonnen met de ontwikkeling van kassa software. Ik had destijds een pakket dat voor die tijd prima functioneerde, maar gaandeweg stuitten we wel op dingen die we liever anders zagen. Ik had toen een operateur die voorstelde om zelf wat in elkaar te zetten. Ik zag al vrij snel dat hij over bijzonder talent beschikte.Toen zijn we gaan dooront wikkelen.' Met trots vertelt Ludie dat hij de enige is die een systeem heeft waarbij de consument via het internet op stoelniveau kaartjes kan kopen. Hij sleurt me dan ook onmiddellijk mee naar de kassa om het te laten zien. Krijg je geen gatenkaas omdat mensen stoelen naast zich vrijlaten? Vos:'We hebben het script zo aangepast dat die situatie zich niet voordoet. Als je één stoel openhoudt, corrigeert het systeem zodat je een stoel opschuift. Er moeten twee stoelen openblijven.'Wat dus als een grap begon, is nu een softwarepak ket waarmee rekening gehouden moet worden, getuige het aantal bioscopen waar Kassa Ticket Systeem (KTS) van ReBïTicks BV te vinden is. Vos:'KTS wordt inmiddels gebruikt in 31 theaters en er staat nog een aantal op stapel. We zijn nu ook bezig met een theaterversie van het programma waar veel interesse in is. Daarnaast laat het buitenland van zich horen. Er is interesse in Engeland en Duitsland.'Als ik hem vraag of hij nu bioscoopexploitant is of Op 23 augustus startte burgemeester Vreeman van Tilburg de bouwactiviteiten voor het megaproject Stappegoor. De gemeente stelt deze wijk voor als een dynamische buurt waar wonen, werken, sporten en uitgaan wordt gecombineerd. Al jaren is hier sprake van een grote bios coop, eerst met Kinepolis als exploitant, nu met het eveneens Belgische Euroscoop als uitbater. Dat moet een bioscoop opleve ren met twaalf zalen en 2.670 stoelen. Ondertussen wordt er hard gewerkt om het nieuwe MUSTSEE theater op het Pieter Vreedeplein gereed te krijgen. Inclusief nieuwe facade. De projectontwikkelaar en de gemeente zijn namelijk gevoelig geble ken voor de kritiek van de Tilburgers op de 'grijze bunker'. De voorgevel op deze pro minente plek in de binnenstad krijgt nu een passende aanblik. MUSTSEE Tilburg krijgt zeven zalen met 1.775 stoelen en gaat in december open. Op 19 september jongstleden sloot het doek voor AnnexCinema in Woerden. Drie jaar geleden begon Geert Dolfing een proef op een tijdelijke locatie om te zien of er een markt was voor een bioscoop in Woerden. In deze snel groeiende stad was er sinds de sluiting van het City Theater geen bioscoop meer. Ondanks de toename van het publiek naar 49.000 bezoekers in 2006 voelde Dolfing zich genoodzaakt de proef te stoppen. Er is in de gemeente Woerden geen locatie voor een nieuwe bioscoop en onderhandelingen met de gemeente hebben tot niets geleid. 20 - HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 20