in the picture De Hallen voor de hele wereldcinema Ludie Vos: 'Ik ben me er van bewust dat ik hier, in een kleinere plaats, andere prioritei ten heb dan anderen in een grote plaats. Maar het contact tussen klant en personeel is cruciaal.' experts in digital www.digitalgenius.eu 0800 2977774 sofwareleverancier verschijnt er een glimlach. 'Ik probeer een leuke mix te vinden. Het is niet altijd gemakkelijk. Waar dit eindigt, weet ik niet. We zijn in een gat in de markt gestapt waarvan het einde nog niet in zicht is.' Gastvrijheid cruciaal Hoewel KTS veel van zijn tijd en aandacht vraagt, heeft Ludie Vos zijn hart toch echt wel verkocht aan de bios coopwereld. 'Het bioscoopvak blijft leuk en boeiend en dat wil ik blijven doen.'We hoeven er echter maar even over door te praten of Ludie moet toegeven dat het niet een en al optimisme is dat de klok slaat. Toen het in 2005 wat min der ging, was ik ook wat pessimistisch. Er kwam zoveel op ons af. Het illegaal downloaden, de grote plasmatelevisies thuis, de dvd-branders. Onze branche is erg gevoelig voor dat soort ontwikkelingen.' Hoe zorg jij er dan voor dat de mensen uit Steenwijk je niet vergeten? 'Gastvrijheid. Dat staat bij mij echt hoog in het vaandel. Iemand die bij mij een kaartje koopt is een gast, en die zul je ook als zodanig moeten behandelen. In de zomer hebben we hier veel toe risten. We begeleiden ze met een zaklantaarn naar hun plaats. Het overkomt me regelmatig dat mensen me vragen wat ik aan het doen ben. Ze zijn dan blij verrast dat ik ze naar hun plaats begeleid. Het is zo'n kleine moeite. Ik ben me er van bewust dat ik hier, in een kleinere plaats, andere prioriteiten heb dan anderen in een grote plaats. Maar het contact tussen klant en personeel is cruciaal.' Klantenpas Een ander element waar Ludie Vos veel succes mee boekt is zijn klantenpas. Het is een marketinginstrument dat hij sinds vier jaar gebruikt. Vos:'Mensen kopen de pas voor vijftien euro plus tien bezoeken voor vijf euro. Dat is dus 65 euro. Ze krijgen dan wel weer een kaartje gratis.' De klantenkaart, een eenvoudige pas op creditcardformaat met een barcode, is een jaar geldig. Consumenten kunnen hem tussentijds opwaarderen. Er zitten geen restricties aan wat betreft weekenddagen.Vos:'Je krijgt daardoor niet alleen de naw-gegevens, maar je ziet ook waar mensen naar toe gaan en waar hun voorkeur naar uit gaat. We heb ben nu net ook de software klaar om die mensen gericht te kunnen informeren. De pas is een groot succes, want er komen nog steeds iedereen dag abonnees bij.' De oude tramremise van het GVB in de Amsterdamse Kinkerbuurt wordt binnenkort herontwikkeld tot cul turele hotspot van dit werelddorp. De voormalige directeur van IdtV Harry de Winter trekt er al jaren aan. Nu wordt het hele gebied ontwikkeld met wonin gen, een stadsdeelkantoor, opnamestudio's, theaters, restaurants, overdekte terrassen en een bioscoop met negen zalen met in totaal 1.200 stoelen. Voor deze bioscoop heeft Stichting Art Film Exhibition (SAFE) van het viertal Pliil van der Linden, Nicolaine den Breejen, Peter van Vogelpoel en Carine Jamin het huurcontract getekend. Met de vernieuwing van het Ketelhuis in Westerpark, de opening van Studio K in de Indische Buurt, afgelopen zomer, en het Filmmuseum in Noord vanaf 2009, lijkt de bioscoop weer terug in de buurt te komen. Het Parool rekende uit dat met de verbouwing van het City Theater aan het Leidseplein er de komende drie jaar 2.500 stoelen in het arthousecircuit bijkomen, een verdrievoudiging van de capaciteit. En dat doet menigeen de wenkbrau wen fronsen. Phil van der Linden is niet bezorgd: 'Het arthousecircuit is erg versnipperd in kleine theaters. In De Hallen komen veel voorzieningen waar jonge ren op af komen. Wij zullen daar ook van profiteren. En ik denk niet dat City al ons publiek wegtrekt. Pathé programmeert toch vooral Engelstalige films terwijl wij de hele wereldcinema laten zien.' Onze 'digital cinema'afdeling biedt een totaal ondersteuning voor uw projectiecabine. Wij leveren installatie, onderhoudsdiensten en onderdelen voor 35mm, d-cinema projectie en geluid. info@digitalgenius.eu 22 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 21