teasers 42 operatie uit de geschiedenis. Winnaar van de German Film Award 2007. Tussenstand ((8 november) Regie: Mijke de Jong. Cast: Elsie de Brauw, Marcel Musters. Martin en Roos zijn gescheiden, maar zijn nog steeds niet los van elkaar. Hun gesprekken lopen stuk op hun frustra ties uit het verleden en hun onvermogen naar elkaar te luisteren. Gevoelig relatiedrama. Fados (22 november) Regie: Carlos Saura. Fados schildert een prachtig portret van Portugals ziel middels Portugals meest karakteristieke muziekstijl. Swingende documentaire! Blindsight (6 december) Regie: Lucy Walker Een groep blinde kinderen uit Tibet (paria's in eigen land) beklimt de Mount Everest. Een ontroerende documentaire. FILMMUSEUM Hamaca Paraguaya (18 oktober) Regie: Paz Encina. Cast: Ramon Del Rio, Georgina Genes. Hamaca Paraguaya (De Paraguyaanse hangmat), de eer ste 35mm-film uit Paraguay sinds de jaren zeventig, was een van de grote verrassingen op het filmfestival van Cannes in 2007. Dit eigenzinnige en minimalistische debuut van regis seur Paz Encina won onder meer de Fipresci-prijs van de internationale filmkritiek. Het is een verstild drama over een ouder boerenechtpaar op het platteland van Paraguay, dat lijdzaam wacht op de terugkomst van hun zoon, die vecht in de oorlog. California Dreamin' (Endless) (22 november) Regie: Christian Nemescu. Cast:Armand Assantejamie Elman. Van de bij een tragisch verkeersongeval omgekomen Nemescu heeft het Filmmuseum zijn eerste lange speelfilm aangekocht. California Dreamin' (Endless) won meerdere internationale prijzen, waaronder de prestigieuze Prix Un Certain Regard van het Cannes-filmfestival. Nemescu laat zien hoe in een slaperig dorpje sluimerende verlangens wakker worden gekust door invloeden van buitenaf. Tegelijkertijd is California Dreamin' (Endless) een tijdloos commentaar op bureaucratie en cultuurverschillen, gelardeerd met typisch zwarte en absurde Roemeense humor. Voleurs de chevaux (13 december) Regie: Micha Wald. Cast: Adrien Jouvet, Grégoire Colin. Voleurs de chevaux is het ruige en gedurfde debuut van de Waalse filmmaker Micha Wald (1974), die eerder al succes oogstte met de hilarische korte film Alice et moi (2004).Walds debuut is een episch en tijdloos drama over broederliefde, jaloezie, verraad en wraak. De film werd geselecteerd voor de Semaine de la Critique op het film festival van Cannes 2007. Voleurs de chevaux, Filmmuseum A Man to Remember (1938) (20 december) Regie: Garson Kanin. Cast: Anne Shirley, Edward Ellis, Lee Bowman. Een verloren gewaande film, dat was A Man to Remember (1938) van Garson Kanin totdat het Filmmuseum een Nederlands ondertitelde kopie terugvond. Dit was de enige bekende overgebleven print van de film die in 1938 in het toptienlijstje van de New York Times prijkte. De thematiek van A Man to Remember: drie schuldeisers kijken terug op de altruïstische praktijken van een zachtaardige huis arts. De aanklacht tegen blind materialisme in de film is nog steeds uiterst actueel.'Een prachtig gefilmd, zeer sterk en ontroerend drama' (Variety). INDEPENDENT FILMS Michael Clayton (25 oktober) Regie:Tony Gilroy. Cast: George ClooneyTilda Swinton, Tom Wilkinson. Wanneer een jurist van advocatenkantoor Kenner, Bach Ledeen doordraait, raakt Michael Clayton (George Clooney) betrokken bij een miljardenzaak die niet is wat het lijkt. Live.' (1 november) Regie: Bill Guttentag. Cast: Eva Mendes, David Krumholtz. Uitvoerend producente Katie Courbet (Eva Mendes) bedenkt de ultieme kijkcijferhit: een live televisieshow waarin zes kandidaten Russische roulette spelen met een geladen pistool. See You in Vegas (15 november) Regie:Antoinette Beumen, Maaik Krijgsman. Cast: Hans Klok, Pamela Anderson. Documentaire over het leven van illusionist Hans Klok, die zijn ultieme droom realiseert: een eigen show in Las Vegas. Earth (29 november) Regie: Alastair Fothergill, Mark Linfield. Stemmen: David Attenborough, Patrick Stewart. HOLLAND film nieuws

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 40