teasers 44 Op hun tocht naar de Oost beleven de scheepsjongens Hajo, Padde en Rolf de spannendste avonturen. Na een grote scheepsbrand komen ze op het tropische Java terecht. Zullen ze Batavia ooit bereiken? Steven de Jong (De Kameleon) regisseerde deze oer-Hollandse film over de gloriedagen van de VOC. The Golden Compass (6 december) Regie: Chris Weitz. Cast: Dakota Blue Richards, Nicole Kidman, Daniel Craig. In de grootste avonturenfilm van het jaar, met Nicole Kidman en Daniel Craig, krijgt de twaalfjarige Lyra een Alethiometer. Dit gouden kompas wijst haar de weg in een parallelle wereld waarin Lyra naar het Noorden reist om haar vriend Roger te redden. Haar zoektocht eindigt in een ongelofelijke strijd tussen goed en kwaad. Ook dit najaar in de bioscoop: onder andere Rogne As sas sin (1 november) en Eastern Promises (29 november). SONY PICTURES RELEASING Snperbad (8 november) Regie: Greg Mottola. Cast: Michael Cera, Evan Goldberg, Bill Hader. This Christmas (6 december) Regie: Preston Whitmore. Cast: Chris Brown, Delroy Lindo, Mekhi Phifer, Regina King. UNIVERSAL PICTURES INTERNATIONAL Evening (18 oktober) Regie: Lajos Koltai. Cast: Vanessa Redgrave, Meryl Streep, Glenn Close, Claire Danes,Toni Collette. Ann Lord ligt op haar sterfbed.Tussen waken en slapen, half bewust van het bezoek van familie en vrienden herin nert Ann zich de kleinere en grotere gebeurtenissen in haar leven. Een steeds terugkomende herinnering is die aan een bruiloftsfeest in 1954, toen zij tijdens drie heerlijke dagen aan de kust van Maine de liefde van haar leven ontmoette. Het is een liefde die maar heel kort zal duren, maar die ze op de drempel van de dood herbeleeft als de beslissende gebeurtenis van haar leven. Atonement (1 november) Regie: JoeWright. Cast: Keira Knightley, James McAvoy, Vanessa Redgrave. Het verhaal begint in de Engelse zomer van 1935, op de warmste dag van het jaar.Tijdens de naderende dreiging van de Tweede Wereldoorlog leiden Briony Tallis en haar familie een bevoorrecht luxe leventje in hun gigantische Victoriaans-Gothische landhuis.Terwijl de familie bijeenkomt, zorgt de combinatie van drukkende hitte en lang onderdrukte emoties die op uitbarsten staan voor een onheilspellend gevoel van dreiging en gevaar. American Gangster (15 november) Regie: Ridley Scott. Cast: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor. Frank Lucas is de stille chauffeur van een belangrijke zwar te crimineel. Als zijn baas plotseling sterft, maakt Frank hier slim gebruik van en bouwt met veel succes zijn eigen imperium op. Richie Roberts is een agent en een outsider. Hij weet dat de drugswereld nu gedomineerd wordt door een zwarte man die vanuit het niets is gekomen. Lucas en Roberts houden zich beiden aan een strenge ethische code die hen onderscheidt van hun collega's. Het zijn eenzame mannen ieder aan een kant van de wet. Een confrontatie kan niet uitblijven... Bee Movie (OV NL) (12 december) Komische CGI-animatiefilm van DreamWorks, mede geschreven door Jerry Seinfeld. Met in de originele versie de stemmen van Jerry Seinfeld, Renée Zellweger, Matthew Broderickjohn Goodman en Oprah Winfrey. Bee Movie gaat over Barry B. Benson, een bij die net is afgestudeerd en teleurgesteld is dat hij eigenlijk maar in een vakgebied kan werken: honing. Op een zeldzaam tripje buiten de korf, wordt zijn leven gered door Vanessa, een bloemiste in New York. Terwijl hun relatie opbloeit, komt Barry erachter dat mensen massaconsumenten van honing zijn. Hij gaat de mensheid aanklagen voor het stelen van bijenhoning. Bee Movie, UPI Elizabeth: The Golden Age (20 december) Regie: Shekhar Kapur. Cast: Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Clive Owen, Samantha Morton. Vervolg op de prachtige film Elizabeth uit 1998. Mary Stuart, de nicht van Elizabeth, spant samen met Filips van Spanje om Elizabeth van de troon te stoten. Sir Francis Walsingham, de vertrouwde adviseur van Elizabeth, is con tinu bezig om haar te beschermen tegen de vele complot ten en samenzweringen. Elizabeth is tot oorlog bereid om haar rijk te verdedigen. Ze heeft echter ook grote moeite een balans te vinden tussen haar koninklijke plichten en onverwachte kwetsbaarheid door haar aantrekkingskracht tot Raleigh. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 42