spotlight 46 Op 14 december zit Jan Dehnen (60), operateur in Pathé Buitenhof in Den Haag, veertig jaar in het bioscoopbedrijf. Een maatschappe lijk betrokken collega blikt terug en kijkt vooruit. U heeft eigenlijk geen leven gekend buiten de bioscoop. 'Jawel, ik ben begonnen als elektricijn. Wij deden veel burgerwerk.Toen mijn baas overstapte naar nieuwbouw ging ik op zoek naar iets anders. Een vriend van mij werkte bij Metropole (in Den Haag; red.) en vroeg of operateur niet wat voor mij was. Ik ben toen begon nen met het idee dat ik dan mooi over dag kon solliciteren. Maar daar is niets meer van gekomen.' Is het operateurschap niet een beetje simpel voor een elektricien? 'Helemaal niet! Toen ik begon werd net de overstap van 127 naar 220 volt gemaakt. Er moesten dus nieuwe dra den worden getrokken voor aardaan sluitingen. We draaiden toen nog met koolspitsen. Daar kwamen dampen vanaf die afgezogen moesten worden. Maar als de wind verkeerd op het rook kanaal stond werden die zo de cabine ingeblazen.' En nu staat u voor de digitale revolutie. 'Ik sta daar zeer positief tegenover. Het is voor mij als operateur het aller belangrijkst dat er een mooi en scherp plaatje op het doek komt. En wat ik nu zie met digitale projectie, dat is echt prachtig.' U hebt in uw leven veel directeuren meegemaakt. 'Toen ik in Metropole begon was het nog vanTuschinski. Ik kan mij herinne ren dat Max Gerstanovich een keer in de cabine kwam. Er werd toen net ver bouwd. Ik dacht dat hij een aannemer was. Hij had zo'n zwarte hoed op en een zwarte jas. Hij was heel vriendelijk en geïnteresseerd.' En nu zit u in de ondernemings raad met de heer Nielsen. 'En vooral met Mare Canisius. Ik ben in de ondernemingsraad gegaan om een kleine bijdrage te leveren aan de maat schappij. Er wordt nog wel eens aan het bureau opnieuw het wiel uitgevon den. Ik denk dat de directie het ook wel prettig vindt om feedback te krij gen van de werkvloer.' Wat zijn nu de issues? 'De digitalisering, bijvoorbeeld. Dat zal zeker personele gevolgen hebben, niet alleen in de bioscopen, ook op de ver huurkantoren. En de opening van Pathé 't Spui: wie moet er van Pathé Buitenhof naar het nieuwe theater? En vorig jaar nog, dat we moesten gaan betalen voor onze Pathé Unlimited kaart. Maar dat bleek een opdracht van de Belastingdienst.' Wat betaalt u daar dan voor? 'Dat zou ik niet weten. Ik heb zo'n kaart niet. Ik ga bijna nooit naar de film. Laatst nog, met mijn vrouw, maar ik zou niet meer weten welke film dat was. Wat ik wel mooi vind is alles over de Romeinen, Spartacus, Ben Hur En Sissi, dat vind ik ook mooi.' Uw jubileum, betekent dat iets voor u? 'Jawel, de laatste maanden denk ik veel terug over mijn tijd in de bioscoop en alle veranderingen. En over twee jaar komt de VUT eraan. Eigenlijk ben ik daar nog helemaal niet aan toe.' 13e jaargang nummer 78 - oktober 2007 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven, Lucia Alleman, Frank de Neeve, Frank Smit, Dirk de Lille Beeldredactie Tanja van Rooden Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 Email: hfn@worldonline.nl Vormgeving drukwerk Young Creations BV Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512-54 13 31 Fax:0512-54 29 30 Easy Transfer: 0512-542579 (gelieve te bellen voor verzending) E-mail: egbert@youngcreations.nl Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van con- trolted circulation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïn teresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclusief BTW) per jaargang. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de uitge ver. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Actionsign Alcons Audio Arts Alliance Media Benelux Film Distributors CineFox Coca-Cola Enterprises Nederland BV Compeso GmbH Digital Genius Digital Media Solutions FTT Filmtronics BV Huizenga Group Independent Films Jean Mineur MediaVision Jimmy Froducts KTS/ReBiTicks Rosbeek Techniek Roveka Screenvision Nederland BV Stichting Filmtransport NVF/Filmcentrale Nieuwegein BV ticket.international Software Trading Universal Pictures International (Netherlands) BV Warner Bros. Entertainment Holland XDC Young Creations BV HFN kan worden verstuurd dankzij de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders (NVF) en Gofilex. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 44