'Je moet iets bieden en niet alleen komen vragen.9 feature Voormalig staatssecretaris Cerrit Ybema nu voorzitter NVB Voor het eerst in haar geschiedenis heeft de NVB een zogehe ten buitenvoorzitter benoemd. Iemand zonder directe banden met een bioscooponderneming. Iemand die een voorname rol in de lobby kan spelen. Niemand minder dan voormalig staatssecretaris van Economisch Zaken, Gerrit Ybema, is aan gesteld om de brancheorganisatie bestuurlijk te leiden. Les nummer 1: 'Je moet bewindslieden iets bieden en niet alleen komen vragen.' HOLLAND FILM NIEUWS Door Jeroen Huijsdens Als er iemand is die zijn weg in het Haagse circuit kent en de brancheor ganisatie op dat vlak een stap verder kan helpen, dan is het de voormalige staatssecretaris van Economische Zaken, drs. Gerrit Ybema wel. Maar de tegenwoordig als consultant en pro cesmanager werkende ondernemer Ybema weet ook heel goed wat de behoeftes zijn van bedrijven in het midden- en kleinbedrijf. Dat wordt wel duidelijk als ik de charmante en vriendelijke Ybema ontmoet en hij mij ontspannen te woord staat voordat hij een belangrijke NVB-vergadering bij gaat wonen. Wat was voor u de reden om 'ja' te zeggen op de vraag van de NVB om voorzitter te worden? 'De bioscoopsector is een boeiende sector. Dat zeg ik niet omdat ik er nu voor aan de slag ga, maar omdat ik er al eerder mee te maken heb gehad. Het is economisch een belangrijke sector, vanwege het hoogwaardige, creatieve element dat er in zit. Ik vind dat daar veel meer oog voor zou moe ten zijn. In de creatieve, culturele sec tor kom je doorgaans bovendien boei ende, interessante mensen tegen. Af en toe ook hele lastige mensen, maar het zijn wel spannende mensen. Ze zijn nooit saai.' De NVB verklaarde eerder in u een voorzitter gevonden te heb ben die 'voldoende affiniteit' heeft met de sector. Waar wordt op gedoeld? ik ben negen jaar kamerlid geweest voor D66.Via fractiegenoot Guikje Roethof kwamen destijds signalen binnen dat men zich in de filmwereld zorgen maakte over de continuïteit Gerrit Ybema. Foto Jeroen Huijsdens.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 7