teasers 45 (2006) werd uitgeroepen tot Beste Balkanfilm tijdens het Sofia International Film Festival 2007. 12 Angry Men (1957) (17 januari 2008) filmprogramma See You In Court! Regie: Sidney Lumet. Cast: Henry Fonda, Jack Warden. Een halve eeuw na uitbreng blijkt 12 Angry Men (1957) van regisseur Sidney Lumet nog steeds toonaangevend voor het rechtbankfilmgenre. Lumets geëngageerde kijk op de Amerikaanse juryrecht spraak - met Hollywoodster Henry Fonda in de hoofdrol - leverde hem destijds drie Oscarnominaties en de Gouden Beer van het filmfestival van Berlijn op. De heruitbreng van Lumets klassieker (met nieuwe kopieën) gaat vergezeld van het programma See you in court! Klassieke rechtbank- films, waarin een twintigtal titels bijeen zijn gebracht: van Hitchcocks Murder! (1930) en George Cukors Adam's Rib (1949) tot het recente Afrikaanse rechtbankdrama Bamako (2006). Stellet licht (14 februari 2008) Regie: Carlos Reygadas. Cast: Cornelio Wall Fehr, Miriam Toews. Vanaf 14 februari 2008 brengt het Filmmuseum Stellet licht van de Mexicaan Carlos Reygadas uit in de Nederlandse filmtheaters. Reygadas' derde speelfilm is een liefdesverhaal dat zich afspeelt in de Mexicaanse mennonietengemeen schap. De film werd genomineerd voor de Gouden Palm van het Cannes filmfestival 2007 en kreeg daar de juryprijs toegekend. Stellet licht beleeft zijn Nederlandse première op het International Film Festival Rotterdam 2008. Malos Hdbitos (7 februari 2008) Regie: Simón Bross. Cast: Ximena Ayala, Elana de Haro, MarcoTrevino. Het verhaal van een familie die met verschillende eetstoor nissen kampt. Hun geloof, liefde en ijdelheid worden beproefd aan de eettafel. Alibi (14 februari 2008) Regie: Johan Nijenhuis. Cast: Georgina Verbaan, Egbert-Jan Weeber,Achmed Akkabi, Frederik Brom. Rick en Youssef runnen een bedrijf dat handelt in alibi's, maar Youssef komt in de problemen wanneer hij verliefd wordt op een meisje dat van mening is dat in ware liefde geen plaats is voor bedrog. Step Up 2 (21 februari 2008) Regie: Jon Chu. Cast: Robert Hoffman, Briana Evigan, Telisha Shaw. Andie vormt samen met Chase, de beste danser van school, een team van buitenbeentjes dat meedoet aan een street- dance-competitie in Baltimore. MOONLIGHT FILMS 2 Days in Paris (20 december) Regie:Julie Delpy. Cast:Julie DelpyAdam Goldberg, Daniel Bruhl. Hallam Foe (17 januari 2008) Regie: David MacKenzie. Cast: Jamie Bell, Sophia Myles, Ciaran Hinds. Stellet licht, Filmmuseum INDEPENDENT FILMS TBS (24 januari 2008) Regie: Pieter Kuijpers. Cast:Theo Maassen, Lisa Smit. Zware thriller waarin een ontsnapte TBS-er een dertienjarig meisje gijzelt en met de politie op zijn hielen op zoek gaat naar zijn moeder. Winx Club het geheim van het verloren rijk (6 februari 2008) Regie: Iginio Straffi. Bloom neemt het met haar Winx Club vriendinnen op tegen al het kwaad om haar ouders tot leven te brengen en het mysterie rondom haar afkomst op te lossen. PARADISO FILMED ENTERTAINMENT The Bird Can't Fly (3 januari 2008) Regie:Threes Anna. Cast: Barbara Hershey. Melody keert terug naar Fairlands voor de begrafenis van haar dochter, van wie ze ruim 10 jaar niets heeft gehoord. Daar wordt ze geconfronteerd met oprukkend woestijnzand, haar tienjarige kleinzoon en de geheimen van zijn vader. The Nanny Diaries (10 januari 2008) Regie: Sheri Springer Berman. Robert Pulcini. Cast: Scarlett Johansson. Annie gaat aan de slag als nanny bij een rijke familie. Terwijl ze de klusjes van Mevrouw X en haar betweterige zoontje Grayer opknapt, leert zij dat het leven van de elite niet over rozen gaat. Het wordt nog ingewikkelder als ze verliefd wordt op de buurjongen. We Own the Night (25 januari 2008) Regie: James Gray. Castjoaquin Phoenix, Robert Duvall, Eva Mendes. De New Yorkse nachtclubmanager Bobby Green heeft sterke banden met de Russische maffia. Hij komt voor een keuze te staan wanneer de levens van zijn broer en vader bedreigd worden. Kiest hij voor het goede of het kwade? HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 42