p Piek 'n' mix Hoeveel bioscoopbezoeken gaat 2008 tellen? Bioscoop PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... JÊÊÉÊk m Platina voor Moordwijven Vijftig dagen in de bioscoop had Moordwijven nodig om de 400.000e bezoeker te registreren. Als gevolg daar van ontvingen de makers begin februari de Platina Film. Einde Screenvision Onverwacht kondigde managing director Serge Plasch van Screenvision eind december aan dat de mediaex- ploitant haar verkoopactiviteiten per direct ging staken. Sinds september waren er al diverse gesprekken gevoerd met bedrijven om Screenvision in Nederland over te nemen. Er werd onder andere ook gesproken met CineFox. De beoogde overname vond echter niet plaats. Toen werd besloten de activiteiten in Nederland geheel te staken. Het nieuws kwam als een donderslag bij heldere hemel voor zowel het personeel als de klan ten van Screenvision. Film-tech.nl Bioscoopexploitanten ontmoeten elkaar regelmatig op NBV-bijeenkomsten, filmtheaterprogrammeurs zien el kaar op filmbeurzen, maar waar komen de operateurs en het overige personeel bijeen? Zij spreken elkaar op www.film-tech.nl. Naar Amerikaans voorbeeld (www.film-tech.com), is er sinds april 2007 ook in Nederland een forum waar het technisch bioscooppersoneel, evenals andere geïnte resseerden kunnen praten over filmtechniek. Naast vragen, tips en ideeën in en rond de cabine, wordt er ook allerlei andere informatie uitgewisseld, zoals in het board Op de werkvloer. Hierdoor kan het forum ook interessant zijn voor managers, kassamedewerkers en barpersoneel, van grote en kleine vertoners, maar ook voor distributeurs en andere bedrijven in de bioscoopin dustrie. Helaas eindigen veel aardige topics nog in klets- praat wat het lezen en gebruiken soms wat moeizaam maakt. Maar als zich meer gebruikers aandienen, zal dit vanzelf, zoals bij veel fora, verminderen. Inschrij ving is niet verplicht, maar opent wel de deuren naar afgesloten delen. Een eerste echte ontmoeting van de Film-tech-bezoekers is er overigens al geweest. Jordi W/en f/es bioscoop- manager Pafhé Schouw- S*-"^ burgplein, otterdam '2008 wordt een veelbelovend jaar. Als exploitant moeten wij echter wel continu op zoek naar nieuwe mo gelijkheden. We moeten daarbij handelen vanuit onze eigen kracht. De bezoeker krijgt steeds meer keu zemogelijkheden om zijn vrije tijd te besteden. Daar moeten we op inspe len. We moeten rekening houden met verdere doelgroepsegmentatie, met kwaliteitsverbetering en innovatie en we moeten nieuwe samenwerkings verbanden aangaan. De bezoeker moet meer en vaker worden verrast en verblijd. En wat we niet mogen ver geten is de medewerkers voordurend centraal te stellen. Laat hen de am bassadeurs van de bioscoop zijn!' Liane Geheniau boeker Parac/iso Entertainment Als het bioscoopniveau kan worden verbeterd als de ultieme entertain- mentervaring zullen de 25- en 50- plussers de belangrijkste groepen gaan vormen. De groep 17-24 be schouwt de bioscoop niet langer als "prime source of entertainment" en kiest voor alternatieven. Het zal het probleem van illegale downloads ver groten. De uitbreiding van schermen en de upgrading van de provinciebi oscopen moet zorgen voor stabieler bezoek. Bioscoopbezoek moet pre valeren boven het kiezen van een film. Kijkend naar de aangekondigde toppers, waaronder onze Sex and the City, denk ik dat 2008 beter wordt dan 2007.' Ad Uijtdewilligen Filmtheater Fanfare Oudenbosch 'Van de ruim tweeëntwintig miljoen bezoekers die in 2007 werden geteld aan de kassa's van de Nederlandse filmvertoners kwamen er 3.468 (+3,2%) naar Filmtheater Fanfare in Oudenbosch. We stellen ons hier dus maar bescheiden op. Eigenlijk geldt het voor de hele branche dat, wanneer de filmbezoeker het idee krijgt welkom te zijn in een sfeervolle ambiance, waar het fanatisme voor het prachtige medium voelbaar is, er landelijk hoop mag zijn op een sta bilisering of geringe groei. Aan ons zal het niet liggen. Onze groei hoeft opnieuw maar bescheiden te zijn; we gaan voor film!' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'Oh, really? I seem to remember that quote a bit differently.' (Robin Wright Penn als Melanie in How fo Kill Your Neighbor's Dog)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 29