HFN TRAILERS Love in the Time of Cholera [01 The Band's Visit (Bikur Ha-Tizmoret) [03] There Will Be Blood The Other Boleyn Girf [04] Verhaal: In deze verfilming van Gabriel Garcia Mar- quez' beroemde boek draait het om de liefde van Florentino voor Fermina aan het eind van de negen tiende eeuw. Omdat hij volgens haar vader niet goed genoeg is, trouwt ze met een ander, maar hij kan haar niet vergeten. Hoofdrollen: Benjamin Bratt, Javier Bardem, John Legui- zamo, Laura Harring, Liev Schreiber Regie: Mike Newell Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 21 februari 2008 Verhaal: De Russische band Leningrad Cowboys ging naar Amerika, en nu gaat een Egyptische politieband naar Israël. Ze willen optreden bij de opening van een cultureel centrum, maar raken hopeloos verdwaald en dat zorgt voor de nodige cultuurschokken. Hoofdrollen: Shlomi Avraham, Saleh Bakri, Ronit Elka- betz, Sasson Gabai, Uri Gavriel Regie: Eran Kolirin Genre: komedie, drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 21 februari 2008 Step Up 2 [02] Verhaal: Andie is een straatdanseres die aardig wat aanpassingsproblemen heeft als ze wordt toegelaten aan de elitaire Maryland School of the Arts. Daar wordt ze verliefd op Chase en samen met een groep buiten beentjes vormen ze een dansgroep die meedoet met een straatdans-wedstrijd. Hoofdrollen: Briana Evigan, Robert Hoffman, Telisha Shaw, Will Kemp Regie: John Chu Genre: muziek, romantiek Distributie: Independent Films Release: 21 februari 2008 Verhaal: Rond 1900 krijgt de arme mijnwerker en al leenstaande vader Daniel Plainview een tip over een plaats waar de olie uit de grond spuit en gaat met zijn zoontje H.W. op weg. Ze vinden olie en dat brengt ze rijkdom, maar geen geluk. Naar het boek Oil! van Upton Sinclair. Genomineerd voor acht Oscars. Hoofdrollen: Daniel Day Lewis, Paul Dano, Ciaran Hinds, Kevin J. O'Connor Regie: Paul Thomas Anderson Genre: drama Distributie: Walt Disney Studios Release: 21 februari 2008 John Rambo (IV) [05] Verhaal: Twintig jaar na de laatste Rambo-f ilm heeft de titelheld een rustig bestaan in Thailand, dat oorlog voert met Birma. Hij raakt daarbij betrokken als pastor Arthur Marsh hem inschakelt om een aantal hulpverleners te redden dat gevangen is genomen door het Birmaanse leger. Hoofdrollen: Sylvester Stallone, Sam Elliott, Julie Benz, Paul Schulze. Regie: Sylvester Stallone Genre: actie Distributie: Moonlight Films Release: 21 februari 2008 Persepolis Verhaal: In opmerkelijke geanimeerde zwart-witbeelden vertelt Marjane over haar opvoeding onder het tiran nieke bewind in Iran en hoe ze desondanks punkmuziek en Abba ontdekte. Na haar opleiding in Oostenrijk besluit ze toch terug te gaan naar haar geboorteland. Stemmen: Gena Rowlands, Sean Penn, Catherine Deneuve, Iggy Pop, Danielle Darrieux Regie: Marjane Satrapi Genre: animatie Distributie: A-Film Distribution Release: 28 februari 2008 The Darjeeling Limited Verhaal: De drie gebroeders Whitman hebben elkaar al een jaar niet meer gesproken. Francis, de oudste, wil daar iets aan doen en besluit de andere twee mee te nemen op een treinreis door India. Het wordt een reis die ze nooit meer zullen vergeten. Hoofdrollen: Adrien Brody, Owen Wilson, Jason Schwartzman, Bill Murray Regie: Wes Anderson Genre: avontuur, komedie Distributie: 20th Century Fox Release: 28 februari 2008 Verhaal: Gedwongen door hun vader en hun oom proberen de zusjes Anne en Mary Boleyn de Engelse koning Henry VIII aan zich te binden. Uiteindelijk zal het ze allebei lukken, maar waar hij van de een uiteindelijk genoeg krijgt, zorgt de ander dat hij zelfs de katholieke kerk voor haar trotseert. Hoofdrollen: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Kristin Scott Thomas Regie: Justin Chadwick Genre: romantiek, drama Distributie: Universal Pictures International Release: 28 februari 2008 'I didn't come to rescue Rambo from you. I came here to rescue you from him.' (Richard Crenna als Trautman in First Blood)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 31