HFN TRAILERS W.000 BC [05] The Spiderwick Chronicles (ov/nl) [01 Verhaal: Tweelingbroers Jared en Simon Grace en hun zus Mallory verhuizen met hun moeder naar het vervallen landgoed Spiderwick. Daar ontdekken ze een parallelle wereld vol elfjes en andere sprookjesachtige wezens. Naar de boeken van Tony DiTerlizzi en Holly Black. Hoofdrollen: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Sarah Bolger, David Strathairn (ov). Stemmen: Tim Blankensteijn, Boyan van der Heijden, Kirsten Fennis, Jon van Eerden (nl) Regie: Mark Waters (ov), Marty de Bruijn (nl) Genre: avontuur, fantasy, familie Distributie: Universal Pictures International Release: 12 maart 2008 A/exandra [04] Verhaal: In Tsjetsjenië bezoekt Alexandra Nikolaevna haar kleinzoon, die officier is in het Russische leger. In dit mannenuniversum gaat een wereld voor haar open. Gevoelens hebben hier geen plaats, maar menselijk heid blijkt niet helemaal verdwenen te zijn. Hoofdrollen: Galina Vishnevskaya, Raisa Gichaeva, Vasily Shevtsov Regie: Alexander Sokourov Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 13 maart 2008 Definitely, Maybe [03] Verhaal: Will staat op het punt te gaan scheiden als zijn dochter Maya hem vraagt hoe haar ouders ooit bij elkaar zijn gekomen. Hij vertelt over zijn relaties met drie verschillende vrouwen. Maya moet zelf uitvinden wie van de drie haar moeder is. Hoofdrollen: Elizabeth Banks, Ryan Reynolds, Rachel Weisz, Kevin Kline, Isla Fisher, Abigail Breslin Regie: Adam Brooks Genre: romantiek, komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 13 maart 2008 l'm Not There [02] Verhaal: Zes acteurs geven gestalte aan verschillende kanten van Bob Dylans persoonlijkheid. Zo zien we zijn incarnaties als dichter, profeet, misdadiger, bedrieger, acteur en muzikant. Samen vormen ze een intrigerend tijdsbeeld en levensverhaal. Hoofdrollen: Cate Blanchett, Heath Ledger, Christian Bale, Richard Gere Regie: Todd Haynes Genre: drama, muziek Distributie: A-Film Distribution Release: 13 maart 2008 Day of the Dead Verhaal: De aarde wordt langzaam overgenomen door zombies die zich te goed doen aan mensenvlees. Een kleine groep overlevenden hoopt bescherming te vinden in een militaire bunker onder de grond. Helaas weten de monsters ze ook daar te vinden. Hoofdrollen: Christa Campbell, Ving Rhames, Mena Suvari, Michael Welch Regie: Steve Miner Genre: horror Distributie: Moonlight Films Release: 13 maart 2008 Verhaal: We gaan erg ver terug in de tijd - zie de titel - voor het verhaal van de jonge mammoetjager D'Leh. Een groep krijgers valt zijn dorp aan en ontvoert zijn geliefde Evolet. Samen met een aantal andere jagers zet hij de gevaarlijke achtervolging in. Hoofdrollen: Steven Strait, Camille Belle, Cliff Curtis, Omar Sharif Regie: Roland Emmerich Genre: avontuur Distributie: Warner Bros. Release: 13 maart 2008 Samson Gert Verhaal: In hun eerste film schieten Gert en hond Sam son de opa van Marlèneke te hulp. Zijn hotel moet wor den opgeknapt, anders wordt het afgebroken. Samson en Gert gaan aan de slag, zonder te weten dat twee boeven hun buit in het gebouw hebben verstopt. Hoofdrollen: Gert Verhulst, Danny Verbiest, Peter Thysen Regie: Bart van Leemputten Genre: kinderfilm Distributie: Independent Films Release: 19 maart 2008 Horton (ov/nl) Verhaal: Het fantasierijke olifantje Horton hoort de noodkreet van een klein stofdeeltje dat door de lucht vliegt. Hij vermoedt dat er leven is op het stofdeeltje en besluit deze 'wereld' te helpen, hoewel iedereen in zijn omgeving denkt dat hij gek is geworden. Gebaseerd op de boekenserie van Dr. Seuss. Stemmen: Jim Carrey, Steve Carell Regie: Jimmy Hayward, Steve Martino Genre: animatie, familie Distributie: 20th Century Fox Release: 19 maart 2008 Over Her Dead Body Verhaal: Paul is dolblij met zijn nieuwe vriendin Ashley, maar zijn oude vlam Kate wil daar niets van weten. Het feit dat Kate is overleden, weerhoudt haar er niet Cate Blanchett kreeg dit jaar twee Oscarnominaties. Een voor Elizabeih: The Go/den Age en een voor l'm Not There,

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 33