m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE We hadden wel vijf lagen kle ding aan én thermo onder goed. het boek ooit geschreven aan de hand van mijn eigen herinneringen en ervaringen. Dan is het heel mooi om het zo terug te zien. Zelfs Mar- tijn, de jongen die Michiel speelt, doet me aan mezelf denken. Hij lijkt echt op mij aan het einde van de oorlog!' Of er in de toekomst nog meer boeken van Terlouw verfilmd zullen worden weet Vandevorst niet. Zelf ziet ze liever films die oorspronke lijke verhalen vertellen. 'Ik denk dat de vele boekverfilmingen van de laatste tijd te maken hebben met armoede. Het is dan heel prettig om terug te grijpen op bestaande verhalen voor een beetje houvast. Zeker om de financiën rond te krijgen.' Maar wat Terlouw betreft mogen er nog veel meer van zijn boeken verfilmd worden, zo fluistert hij Vandevorst toe terwijl ze van de set weglopen. 'Eigen rechter bijvoor beeld, daar kun je gemakkelijk een simpel filmpje van maken...' Oorlogswinter gaa\ 27 november in première in een groot aantal bioscopen. Distributie Benelux Film Distributors. Mijn vader is een detective! Eind juli zijn de opnamen van start gegaan van de avontuurlijke familiefilm Mijn vader is een detective!. Daarin speelt Cees Geel de rol van Max, de vader uit de titel. Hij is detective, maar een met minder talent. Gelukkig heeft zijn zoon Sam er meer kaas van gegeten. Samen met zijn buurmeisje Sterre en het jongetje Ortwin helpt hij zijn vader bij de speurtocht naar een zeldzame, gestolen papegaai. Naast Cees Geel worden de hoofdrollen gespeeld door Tjeerd Melchers, Jasmin Pasteuning, Rick Mackenbach en Tygo Gernandt. De film wordt geproduceerd door A'dam Films en geregisseerd door Will Wissink. RCV Entertainment gaat de film in de zomer van 2009 namens Bridge En tertainment Group distri- 'i bueren Zwart water Zwart water is de titel de nieuwe film van r seur Elbert van Strien Hadewych Minis en Barr; Atsma in de hoofdrollen. De opnamen zijn de laat ste dag van juli in Be' van start gegaan. De vertelt het verhaal va. Christine die na de dood van haar moeder, samen met haar man Paul en dochter Lisa naar België verhuist om in het huis van de moeder te gaan wonen. Lisa raakt daar bevriend met de eveneens negenjarige Karen die haar meesleept in haar eigen wereld. De gevolgen zijn desastreus. De psychologische thriller wordt geproduceerd door Accento Films. Ate de Jong treedt op als executive producer. Independent Films brengt Zwart water najaar 2009 uit in de bioscoop. Happy End Momenteel werkt regisseur Frans Weisz aan zijn nieuwe film Happy End. Het is het derde deel van de trilogie waar hij in 1989 met de film Leedvermaak aan begon. Centraal staat wederom de joodse familie die het trauma van de Tweede Wereldoorlog met zich mee draagt. In de derde film wordt meer ingezoomd op de jongste ge neratie. Uniek aan Happy End is de deelname van Rijk de Gooijer. De 82-jarige acteur, die in 2005 werd getroffen door een hersen bloeding, heeft al acht jaar geen film meer gemaakt. Happy End zal voorjaar 2009 in de bioscoop te zien zijn. Er is ech ter nog niet bekend welke distributeur de film gaat uitbrengen. De trilogie van Frans Weisz bestaat uit: Leedvermaak, Qui Vive en Happy End.

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 20