Piek V mix Wordt 2009 het jaar van 3D? Bioscoop HFN PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... ED Goud voor Brief Op 31 juli kregen schrijfster Tonke Dragt, regisseur Pie- ter Verhoeff en hoofdrolspeler Yannick van de Velde de Gouden Film overhandigd omdat de boekverfil- ming De brief voor de koning in korte tijd de grens van 100.000 bioscoopbezoekers had bereikt. De prijs werd overhandigd door Doreen Boonekamp, directeur van het Nederlands Film Festival. De Gouden Film, Platina Film en Diamanten Film, worden door het Nederlands Film Festival en het Ne derlands Fonds voor de Film toegekend wanneer voor een Nederlandse film tijdens de roulatie respectievelijk 100.000, 400.000 en 1.000.000 bioscoopkaartjes zijn verkocht. De Kristallen Film wordt uitgereikt aan Nederlandse documentaires die 10.000 bioscoopbe zoekers hebben getrokken. Najaarsexamen 2008 operateurs A/B Het najaarsexamen voor operateurs A/B, dat sinds juni 2008 wordt verzorgd door FTT Filmtronics, vindt dit jaar plaats op dinsdag 18 november 2008 in de bioscoop JT Amersfoort. Inschrijven voor dit examen kan vanaf 1 oktober. Inschrijfformulieren zijn vanaf 1 oktober te downloaden op www.ftt-filmtronics.nl. Voor meer inlichtingen kunt u ook mailen naar: info@ftt-film- tronics.nl. Zowel werkgevers als ingeschreven cursisten worden schriftelijk op de hoogte gebracht van dit aankomend examen. Miljoenste bezoeker in Bios Drachten Sinds de opening in de zomer van 2001 heeft De Bios Drachten vele bezoekers mogen ontvangen. Met als gevolg dat begin september de miljoenste bezoeker de drempel passeerde. De gelukkige gast was Sytze Kloosterman uit Zwagerbosch. Hij mag het komende jaar gratis films kijken in De Bios en ontving een diner cheque voor zes personen. De winnaar was er stil van toen hij het nieuws hoorde. De prijs is goed aan hem besteed want zoals Sytze zelf zei: 'Ik kom hjir wol gau ris' (voor de niet-Friezen: 'Ik kom hier regelmatig'). Daniella Koot, director programming Pathé 'In 2009 zetten belangrijke regis seurs als James Cameron en Steven Spielberg en studiobaas Jeffrey Katzenberg hun gewicht achter. 3D. Commercieel grote films als Avatar en lee Age 3 zijn in 3D in productie. Maar digitale projectoren zijn ver eist, de investering voor de exploi tant is fors. Zolang sommige studios nog steeds geen afspraken over een virtual print fee willen maken, komt vertoning van 3D in reguliere voorstellingen niet van de grond. Forceren de studios straks een voor waartse beweging door grote films alleen nog digitaal en in 3D uit te brengen?' Maaike de Jong/i, mede directeur CineMec in Ede 'Bioscopen draaien van ouds her voor elk wat wils en ook voor 3D is er - mits het aanbod goed en gevarieerd is - een publiek. Kijk maar naar het succes van U23D. Ik zie 3D - net als de live vertoningen van opera en sport evenementen overigens - als een belangrijke verbreding van het bios coopaanbod. Allemaal mogelijk door de komst van de digitale pro jectie. Wat mij betreft wordt 2009 vooral het jaar van de digitale ci nema, inclusief een breed aanbod digitale films (in 3D én 2D) en crea tieve nieuwe toepassingen!' Sharita Hasnoe, salesmanager Walt Disney Studio Motion Pictures 'Ik denk het niet. Hoewel de gehele industrie internationaal steeds meer bezig is met het maken en aanbie den van (gedeeltelijk) 3D-product, denk ik dat de Nederlandse con sument zich in 2009 nog niet mas saal zal laten veroveren door dit fenomeen. We zouden als indus trie moeten nagaan of en in welke gevallen het publiek klaar is voor 3D. Met een gemiddeld bioscoop bezoek van 1,4 keer per inwoner in 2007, liggen er absoluut groei kansen in het algemeen. Maar dat deze in 2009 al op grote schaal met 3D benut zullen worden, daar heb ik nu geen aanwijzing voor.' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'Well, I only quote from the best.' (Thelma Ritter als Stella in Rear Window)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 27