TRAILERS HFN Nights in Rodanthe [02] Verhaal: Diane Lane en Richard Gere staan voor de derde keer tegenover elkaar in deze verfilming van Nicholas Sparks boek. Zij heeft te kampen met een ongelukkig huwelijk en een moeilijke tienerdochter. Hij is op weg naar een zoon die van hem vervreemd is. Ze ontmoeten elkaar in het kustplaatsje Rodanthe. Hoofdrollen: Richard Gere, Diane Lane, Christopher Meloni, Scott Glenn, Viola Davis, Linda Molloy Regie: George C. Wolfe Genre: romantiek, drama Distributie: Warner Bros. Release: 13 november 2008 Versa/Hes [01] Verhaal: In schril contrast met het deftige paleis van Versailles leven in het gebied eromheen allerlei mensen aan de zelfkant van de samenleving. Damien is er een van, alsmede Nina en haar zoontje Enzo. Als Nina verdwijnt, krijgt Damien de zorg over het voor hem onbekende jongetje. Hoofdrollen: Guillaume Depardieu, Judith Chemla, Aure Atika, Patrick Descamps, Brigitte Sy Regie: Pierre Scholier Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 13 november 2008 Jar City Verhaal: In IJsland is Arnaldur Indrióason de populair ste schrijver van dit moment en Jar Cilyls zijn eerste boekverfilming. Het werd dan ook een kaskraker in ei gen land. Een rechercheur die alles al een keer heeft gezien, legt een verband tussen een recente moord en een zaak van dertig jaar geleden. Hoofdrollen: Ingvar Eggert Sigurósson, Agüsta Eva Erlendsdóttir, Björn, Hlynur Haraldsson, Olafi'a Hrönn Jónsdóttir Regie: Baltasar Kormakur Genre: misdaad Distributie: European Film Partners Release: 13 november 2008 Madagascar: Escape 2 Africa [05] Verhaal: De leeuw, de zebra, het nijlpaard en de giraf proberen weg te komen uit Madagascar. De pinguïns hebben een oud vliegtuig gerepareerd dat een noodlanding moet maken. Zo komen de dieren terecht in een Afrikaans natuurreservaat waar ze hun wilde soortgenoten ontmoeten. Stemmen: Ben Stiller, Jada Pinkett Smith, Chris Rock, David Schwimmer, Sacha Baron Cohen, Bernie Mac Regie: Eric Darnell Tom McGrath Genre: animatie Distributie: Universal Pictures International Release: 19 november 2008 Body of Lies Verhaal: ClA-agent Roger Ferris komt op het spoor van een gevaarlijke terroristische leider. Hij gaat naar Jordanië om de man in de kraag te grijpen en krijgt hulp van collega Ed Hoffman, specialist in geheime acties. De beide mannen vertrouwen elkaar voor geen cent en de spanningen lopen op. Hoofdrollen: Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Mark Strong, Oscar Isaac Regie: Ridley Scott Genre: thriller Distributie: Warner Bros. Release: 27 november 2008 Entre les murs [03] Verhaal: Francois is een van de vele leraren die, on danks het lage salaris, iedere dag weer zijn best doet om de leerlingen iets bij te brengen. Hij doceert Frans aan een klas vol moeilijke tieners, maar weet door zijn oprechtheid hun interesse en respect te wekken. Win naar van de Gouden Palm in Cannes. Hoofdrollen: Francois Bégaudeau, Nassim Amrabt, Laura Baquela, Franck Ke'ita, Wei Huang. Regie: Laurent Cantet Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 27 november 2008 Pineapple Express [04] Verhaal: Dale krijgt van zijn dealer Saul een nieuw, speciaal soort marihuana: Pineapple Express. Even later is Dale de enige getuige van een moord en laat hij in paniek de drugs achter. De hasj is echter zo bijzonder dat de moordenaars de twee sukkels al snel op het spoor zijn. Hoofdrollen: Seth Rogen, James Franco, Rosie Perez, James Remar, Gary Cole Regie: David Gordon Green Genre: komedie, actie Distributie: Sony Pictures Release: 27 november 2008 Die Welle Verhaal: Een leraar wil zijn studenten iets duidelijk maken over de opkomst van het fascisme en besluit een klein experiment te houden. Hij richt een groep op, genaamd De Golf, maar binnen de kortste keren loopt het gigantisch uit de klauwen. Gebaseerd op het echte experiment uit 1967 in de VS. Hoofdrollen: Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Rie- melt, Jennifer Ulrich, Chirstiane Paul, Max Mauff Regie: Dennis Gansel Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 27 november 2008 'It's more fun when you raise your arms up like this, ah ha ha ha!' (Sacha Baron Cohen als Julien in Madagascar 2)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 32