m HFN TRAILERS -* The Day the Earth Stood Still [02] Verhaal: Net als in de gelijknamige filmklassieker uit 1951 krijgen wij aardbewoners bezoek van een bui tenaards wezen genaamd Klaatu. Hij heeft wederom een robot genaamd Gort bij zich en de boodschap dat wij moeten stoppen onze planeet naar de verdoe menis te helpen. Hoofdrollen: Keanu Reeves, Jennifer Connolly, Kathy Bates, John Cleese, Jaden Smith, Jon Hamm Regie: Scott Derrickson Genre: sciencefiction Distributie: Warner Bros. Release: 11 december 2008 Vicky Cristina Barcelona [01] Verhaal: Vicky en Cristina zijn twee totaal verschil lende vrouwen die .toch de beste vriendinnen zijn. Ze gaan samen naar Spanje op vakantie en ontmoeten daar de schilder Juan Antonio. Ze worden allebei stapelverliefd op hem, maar hij denkt nog steeds aan zijn ex-vrouw Maria Elena. Hoofdrollen: Scarlett Johansson, Javier Bardem, Pe- nélope Cruz, Kevin Dunn, Patricia Clarkson Regie: Woody Allen Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 11 december 2008 Vinyan Verhaal: Een westers echtpaar heeft zes maanden geleden zijn zoontje verloren tijdens een tsunami. De vader legt zich er langzaam bij neer, maar de moeder blijft hoop houden. Ze denkt hem te vinden in de oerwouden van Birma, een land dat even moeilijk te doorgronden is als zijn bewoners. Hoofdrollen: Emmanuelle Béart, Rufus Sewell, Julie Dreyfus, Josse de Pauw, Amporn Pankratok Regie: Fabrice Du Welz Genre: drama Distributie: Moonlight Films Release: 11 december 2008 Wit licht Verhaal: Marco Borsato maakt zijn filmdebuut als een man, die in Afrika een succesvol restaurant runt. Zijn leven komt op z'n kop te staan als zijn vrouw overlijdt en de politieke situatie in het land instabiel wordt. Het beste vriendje van zijn zoon wordt ontvoerd en opge leid tot kindsoldaat. Hoofdrollen: Marco Borsato, Thekla Reuten, Peter van den Begin, Ricky Koole, Adrian Galley Regie: Jean van de Velde Genre: drama Distributie: Independent Films Release: 11 december 2008 Piet Piraat het zwaard van Zilvertand Verhaal: In zijn nieuwste bioscoopavontuur nemen Piet Piraat en zijn vrienden het op tegen de norse Kapitein Eksteroog. Eksteroog is uit op de schat die zijn aarts vijand Zilvertand op het eiland heeft begraven en dwingt een aantal kinderen om voor hem te zoeken. Hoofdrollen: Peter Faber, Peter van de Velde Regie: Bart van Leemputten Genre: familie Distributie: Independent Films Release: 17 december 2008 Australia [05] Verhaal: Eind jaren dertig komt een Engelse dame in Australië aan omdat ze daar een boerderij heeft- geërfd. Om te zorgen dat de plaatselijke zakenlui het bedrijf niet van haar afpakken, slaat ze de handen ineen met een veedrijver. Samen moeten ze 2.000 dieren dwars door het barre land zien te leiden. Hoofdrollen: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham, Bryan Brown, Jack Thompson Regie: Baz Luhrmann Genre: drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 18 december 2008 City of Ember [03] Verhaal: De stad Ember is sprookjesachtig verlicht en wordt omringd door een mysterieuze duisternis waar niemand ooit uit teruggekeerd is. Als de verlichting begint te falen, vinden twee tieners aanwijzingen voor een oplossing. Ze hebben echter weinig tijd totdat het licht voorgoed zal doven. Hoofdrollen: Bill Murray, Tim Robbins, Saoirse Ronan, Mackenzie Crook, Martin Landau Regie: Gil Kenan Genre: familie, avontuur Distributie: Independent Films Release: 18 december 2008 Quarantine [04] Verhaal: Presentatrice Angela en haar cameraman hebben weinig zin in een avondje rondhangen in de brandweerkazerne. Er komt schot in de zaak als de brandweer uitrukt en zij meegaan naar een flatge bouw waar iets heel erg fout is. Amerikaanse remake van het bloedstollende [Ree]. Hoofdrollen: Jennifer Carpenter, Steve Harris, Jona- thon Schaech, Jay Hernandez, Rade Serbedzija Regie: John Erick Dowdle Genre: horror Distributie: Sony Pictures Release: 18 december 2008 L'Empreinte de l'Ange Verhaal: Na haar scenario- en regiedebuut Elle 'Only unfulfilled love can be romantic.' (Javier Bardem als Juan Antonio in Vicky Cristina Barcelona)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 35