Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE 'Je kunt toch niet meer doen dan je stinkende best/ Ander slot De auteur heeft de filmbewerking ook echt aan de filmmakers overge laten. 'Ik ken schrijvers die dat niet kunnen, die het eng vinden om hun kindje uit handen te geven. Maar voor mij gaat het om het verhaal, en dat blijft in stand. Bij een goed verhaal maakt het niet uit of het in woorden of beelden wordt verteld.' Dat Koopman een aantal wendin gen heeft veranderd, waaronder het slot, vindt Noort ook geen probleem. 'Heel veel mensen kennen het boek al. Ook die mensen willen door de film toch weer worden verrast.' De regisseuse voelt op haar beurt geen extra druk door het succes van het boek. 'Tegenover elke slechte boekverfilming staat een goede', nuanceert ze nuchter. 'Volgens mij word je ook gek als je de hele tijd gaat nadenken over alle mogelijke valkuilen die aan een boekverfilming kleven. Je kunt niet meer doen dan je stinkende best. Ik maak wat ik wilde maken en hoop oprecht dat het publiek er net zo blij van wordt als ik.' Terug naar de kust wordt in novem ber uitgebracht door RCV Entertain ment. Huub Stapel en Ariane Schluter. Foto: Dinand van der Wal. Sonny Boy Bij productiemaatschappij Shooting Star worden momenteel voor bereidingen getroffen voor de opnamen van Sonny Boy, de verfil ming van de bestseller van Annejet van der Zijl. De opnamen vinden komende zomer plaats in Nederland en Suriname. Sonny Boy gaat over Waldemar Nods en Rika van der Lans die elkaar in de herfst van 1928 voor het eerst ontmoeten. Ze worden verliefd, maar hun liefde is onmogelijk. Hij is zwart, zij blank. Hij is nog geen twintig jaar oud, zij al bijna veertig. Hij is student, zij een oer-Hollands, ge trouwde vrouw en bovendien moeder van vier kinderen. Dan wordt Rika zwanger... De hoofdrollen worden gespeeld door Ricky Koole en Sergio Has- selbank. Maria Peters neemt de regie op zich. De film zal in 2010 in de Nederlandse bioscopen worden uitgebracht door A-Film Dis- tribution. De hel van 63 Eind februari was de start van de opnamen van De hel van 63, de film die vertelt over de barre Elfstedentocht van 1963. Soldaat Henk, boerenzoon Sjoerd, arbeider Kees en de verpleegkundige Annemiek hebben alle vier zo hun reden om de tocht der tochten te rijden. Het viertal beleeft een bijzonder avontuur. De hoofdrollen in deze film van regisseur en producent Steven de Jong zijn voor Chava voor in 't Holt, Cas Janssen, Chris Zegers en Tom Douwsma. Het scenario, dat mede is gebaseerd op de erva ringen van schaatscoach Henk Gemser, die in 1963 als een van de weinigen de tocht volbracht, is van Jean Ummels, Maarten Lebens en Steven de Jong. De hel van 63 zal vanaf november in de bioscopen draaien en wordt namens Bridge Entertainment Group uitgebracht door RCV Entertainment.

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 22