Fox Media bekent in uw bioscoop Beken óók kleur en informeer FOXMEDIA naar de mogelijkheden! Een audioprocessor werkt alleen als hij goed is ingeregeld Gratis 42" schermen en installatie bij entree, horeca en foyer Gratis trailers van films die in uw bioscoop vertoond gaan worden Gratis uw eigen bioscoopinformatie Klein reclameblok, verzorgd door Fox Media digital advertising Fox Media BV Kasteellaan 52, Wijchen Postbus 376 6600 AJ Wijchen Tel. (024) 648 85 51 Fax. (024) 648 85 52 info@foxmedia.nl www.foxmedia.nl - advertorial Aangezien het assortiment van apparatuur voor de home cinema markt kwalitatief serieuze vor men begint aan te nemen, is het van groot be lang dat men in de professionele cinema deze ontwikkeling een flinke stap voor blijft. Dat betekent dus dat het gehannes met mengpa- neeltjes en hifispeakertjes (vaak ook nog in de verkeerde positie) absoluut tot het verleden zal moeten gaan behoren. Het vertonen van speelfilms is een professionele aangelegenheid, waarbij het publiek, dat hier im mers voor betaalt, op de best haalbare manier moet worden bediend. Bij digitale projectie begint de reproductie van de audiosignalen in de processor, omdat deze audio- signalen gescheiden en ongecomprimeerd uit de server komen. Voor de weergave van analoge of digitale audiosig nalen bij 35mm film begint het proces al in de reader op de projector. Vooral bij de analoge reader zijn de afstellingen van het optiek, de lichtbron en de sporing van de film zeer kritisch. Ook bij de digitale reader zijn de marges klein. Wanneer deze worden overschreden zorgt dit ervoor dat de processor te snel overscha kelt naar analoge weergave. In feite wordt er op dat moment van zes discrete kanalen teruggeschakeld naar prologic vanaf twee kanalen, hetgeen voor het publiek in veel gevallen goed hoorbaar kan zijn. Re gelmatige controle van deze onderdelen is daarom absoluut noodzakelijk. De volgende stap in de reproductie van de audio signalen wordt gezet in de processor. Voor een op timale weergave van het geluid moet de equalizing van de processor worden aangepast aan de akoes tische eigenschappen van de zaal. Voor dit proces wordt meestal gebruik gemaakt van een analyzer met een enkelvoudige microfoon. Het bezwaar van dit systeem is dat de meetgegevens van de analyzer - en daarmee ook de instellingen - alleen betrekking hebben op de directe omgeving van de microfoon. Een meer geavanceerde methode is het scannen van de zaal met meerdere microfoons, zodat er een gemiddelde waarde kan worden bepaald voor alle microfoons verspreid over de gehele zaal. Deze methode, ook wel multiplexen genoemd, bestaat al een aantal jaren. Dolby Laboratories heeft deze meet methode onlangs nog verder ontwik keld, door daarop speciale software toe te passen. Deze software gebruikt een rekenmethode, waardoor de verkregen meetresultaten aanzienlijk realistischer zijn. Rosbeek Techniek heeft de beschikking over deze apparatuur. De AT5 analyzer en multiplexer draaien op een laptopcomputer en scannen de zaal met behulp van vijf hoogwaardige meetmicrofoons van Beyer Dynamics. Op deze manier kan een heel nauwkeurig beeld worden verkregen van de akoes tische eigenschappen van de zaal waarop de instel lingen van de processor vervolgens optimaal kunnen worden aangepast. Na controle en inregelen ontvangt u van ons een uitgebreide rapportage. Een voorbeeld hiervan kunt u vinden op www.rosbeektechniek.nl, onderde knop "werkzaamheden". Rosbeek Techniek - www.rosbeektechniek.nl - tel.nr.: +31 (0)70 3194071 kleur

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 28