Piek 'n' mix Kijk je uit naar de eerste European Cinema Summit? Bioscoop PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL -•, 'f Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... JT Hoogezand Beste Bioscoop van Noord-Nederland JT Hoogezand is uitgekozen tot Beste Bioscoop van Noord-Nederland in een verkiezing georganiseerd door Dagblad van het Noorden. Testteams van het dagblad bezochten tien bioscopen in de provincies Gro ningen en Drenthe. De criteria aan de hand waarvan de teams beoordeelden, waren afkomstig van een pa nel van 3.200 mensen die opgaven wat zij belangrijk vinden bij een goede bioscoop. Daarin kwamen zaken aan de orde als stoelen, beenruimte, beeld en geluid, parkeermogelijkheden, schone toiletten en een gezel lige foyer. Volgens de testteams scoorde JT Hoogezand het beste. Bioscoopmanager Annet Ros en haar team waren dolblij met de verkiezing. Zie ook rubriek Thea terpaspoort. (Foto MJ. de Jong) Goud voor Kikkerdril en Spion van Oranje De jeugdspeelfilm Kikkerdril wan regisseuse Simone van Dusseldorp haalde na tweeënhalve week in de bios coop de 100.000e bezoeker. Daarom ontvingen de hoofdrolspelers en Van Dusseldorp op zondag 1 maart de Gouden Film uit handen van festivaldirecteur Doreen Boonekamp in het Ketelhuis te Amsterdam. Ook Tom Oliehoeks Spion van Oranje verwelkomde bin nen twee weken na de bioscooprelease de 100.000e bezoeker. Oliehoek kreeg de Gouden Film samen met Najib Amhali op woensdag 18 februari uitgereikt door Patty Brard. Hoewel er niet direct een prijs aan is gekoppeld, haalden ook de makers van Oorlogswinter nog een extra suc ces. Na vijftien weken in de bioscoop bereikte de film van regisseur Martin Koolhoven namelijk de grens van 800.000 bezoekers. De film haalde daarmee feitelijk dubbel platina. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Jon van Domme/en, directeur programmatie van JT Biosco pen 'Zeker en vast. Het concept van jaarlijks een andere locatie in Eu ropa, meerdere screenings gelijktij dig, het permanent open zijn van de trade show en verschillende seminars maakt deze filmhappe- ning zeer aantrekkelijk. Zeker niet onbelangrijk zijn de gunstige toe gangsprijs en - naar verwachting - goede maaltijden. Het allerbelang rijkste blijft toch het filmaanbod, en dat is de grote verrassing.' André Mare van der Wulp, salesmanager Sony Pictures Releasing 'Ik heb me eerlijk gezegd nog niet verdiept in het programma van de European Cinema Summit en weet dan ook nog niet of het iets toe voegt. Maar daar ga ik wel vanuit, anders heeft het geen meerwaar de, zeker zo dicht voor Cinema Expo. Hoe meer er over films en bioscopen wordt nagedacht en gepraat hoe beter, dus wat dat betreft is dit nieuwe initiatief van harte welkom. Hopelijk leidt dit tot een nog beter filmklimaat voor een ieder.' Anke van Diejen, programmeur van Rialfo 'Nee, want ik ga in de eerste plaats niet omdat ik dan op vakantie ben. Maar de vraag is ook hoe interes sant de summit is voor de filmthe aters in Nederland. De verschil lende onderwerpen zoals piraterij zijn veel minder van toepassing op de filmtheaters dan dat ze zijn op commerciële doeken. Dit geldt ook voor de digitalisering; andere financiering, andere spelregels, andere kansen. Op het gebied van marketing kunnen alle partijen altijd leren dus ik hoop, voor die genen die gaan, op inspirerende dagen.'

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 29