TRAILERS HFN f Love You, Man Verhaal: Er is heel wat te organiseren bij een trouwerij, maar aanstaande bruidegom Peter heeft nog een extra opdracht: een zogenaamde 'best man' vinden. Peter heeft geen echte vrienden die deze taak op zich kun nen nemen en gaat op zoek naar een beste vriend. Hoofdrollen: Paul Rudd, Jason Segel, Rashida Jones, Jon Favreau, Jaime Pressly, J.K. Simmons Regie: John Hamburg Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 28 mei 2009 The Brothers B/oom [01 Verhaal: Het broederduo uit de titel verdient de kost met zwendel en oplichterij. Met de meest bizarre verhalen weten ze rijke mensen heel wat geld lichter te maken. Als een van hen het niet meer ziet zitten, beslui ten ze nog één keer hun slag te slaan. De keuze valt op een mooie, excentrieke miljonaire. Hoofdrollen: Adrien Brody, Rachel Weisz, Mark Ruffalo, Rinko Kikuchi, Robbie Coltrane, Maximilian Schell Regie: Rian Johnson Genre: avontuur, drama Distributie: A-Film Entertainment Release: 28 mei 2009 Departures Verhaal: Als Daigo zijn baan als cellist verliest, gaat hij met zijn vrouw terug naar zijn geboorteplaats. Daar vindt hij een baan als Nokanshi, de man die de doden klaarmaakt voor de begrafenis en het hiernamaals. Terwijl zijn vrouw er op neer kijkt, krijgt Daigo steeds meer eerbied voor het werk. Hoofdrollen: Masahiro Motoki, Tsutomu Yamazaki, Ryoko Hirosue, Kazuko Yoshiyuki, Kimiko Yo Regie: Yojiro Takita Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 28 mei 2009 In the Electric Mist [02] Verhaal: Een uitgebluste detective onderzoekt de moord op een prostituee en verdenkt een gangster die in het dorp een film over de Amerikaanse burger oorlog maakt. Een van de acteurs meldt dat hij een lijk in het moeras heeft gevonden. Dat blijkt het stoffelijk overschot te zijn van een man die meer dan dertig jaar eerder werd vermoord. Hoofdrollen: Tommy Lee Jones, John Goodman, Peter Sarsgaard, Kelly Macdonald, Mary Steenburgen Regie: Bertrand Tavernier Genre: drama Distributie: Benelux Film Distribution Release: 4 juni 2009 Liverpool Verhaal: Een Argentijnse zeeman gebruikt zijn verlof om zijn moeder te bezoeken. Zij woont in Ushuaia, de zuidelijkste plaats ter wereld, en heeft hem al twintig jaar niet meer gezien. Tegen de tijd dat hij daar aan komt, blijkt zij op sterven te liggen en hij een dochter te hebben. Hoofdrollen: Nieves Cabrera, Juan Fernandez, Giselle Irrazabal Regie: Lisandro Alonso Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 4 juni 2009 Unspoken[04] Verhaal: Het leven van Grace en Lukas werd op z'n kop gezet toen hun tienerdochter spoorloos verdween. Vijfjaar later hebben ze het verdriet weggestopt en functioneren ze weer enigszins normaal. Dan duikt hun bijna volwassen dochter ineens weer op. Hoofdrollen: Emmanuelle Devos, Chloé Henry, Bruno Todeschini Regie: Fien Troch Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 11 juni 2009 Encounters At the End of the World [03] Verhaal: Laat het maar aan Werner Herzog over om de extremen op te zoeken. Hij zet koers naar Antarc tica waar hij een gevarieerde groep wetenschappers ontmoet die uiterst gedreven hun werk doen onder de moeilijkste omstandigheden. De film kreeg eerder dit jaar een Oscar-nominatie. Regie: Werner Herzog Genre: documentaire Distributie: Benelux Film Distribution Release: 11 juni 2009 Tenderness Lori is een meisje van vijftien dat wil ontsnappen aan het moeizame leven thuis. In Eric ziet ze de man die haar kan helpen. Maar Eric wordt op de hielen gevolgd door een politieman die denkt dat Eric de moordenaar is waar hij al jaren op jaagt. Hoofdrollen: Russell Crowe, Laura Dern, Jon Foster, Sophie Traub Regie: John Polson Genre: drama Distributie: RCV Entertainment Release: 11 juni 2009 Het leven uit een dag Verhaal: Wie A.F.Th, van der Heijdens boek op zijn boekenlijst had staan, is al bekend met de wereld waarin een mens maar één dag leeft. Als ze verliefd

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 35