TEASERS HFN Legend of the Guardians 3D Van Arnon Grunbergs boek Tirza werden tot op heden zo'n 300.000 exemplaren verkocht. Het boek viel in de smaak bij zowel lezers als critici hetgeen onder meer leidde tot de Libris Literatuurprijs, de Gouden Uil en een nominatie bij de NS Publieksprijs. Rudolf van den Berg, regisseur van onder meer Zoeken naar Eileen en De avonden, bewerkte het boek tot een verfilmbaar script en regisseerde onder meer Gijs Scholten van Aschat, Sylvia Hoeks en Johanna ter Steege in een film die naar alle waarschijnlijkheid het Nederlands Film Festival wel zal openen. Tirza gaat over een voormalige redacteur die de controle over zijn leven kwijtraakt en daarom zijn dochter Tirza gaat opzoeken die met haar vriend naar Afrika is vertrokken. Hoofdrollen: Gijs Scholten van Aschat, Sylvia Hoeks, Johanna ter Steege Regisseur: Rudolf van den Berg Distributeur: Independent Films Releasedatum: 30 september 2010 <rechtsboven> The American <ïtnksonder> Legend of the Guardians 3D -linkerpagina- <linksboven> Wall Street: Money Never Sleeps <linksonder> El Secreto De Sus O/os <rechtsonder> Middle Men Met zijn debuutfilm Confrolover lan Curtis maakte top- fotograaf Anton Corbijn internationaal indruk. Het moet raar lopen wil hij dat niet ook gaan doen met zijn volgen de film: 777e American. Daarin speelt George Clooney de huurmoordenaar Jack. Een opdracht die verkeerd uitpakt doet hem besluiten dat de volgende zijn laatste zal zijn. En natuurlijk zit het venijn hem altijd in de staart. The American belooft trouwens ook de echte internatio nale doorbraak te worden van Thekla Reuten. Met onder meer In Bruges zette zij al stappen in die richting, maar na The American gaan er vast nog meer deuren open. Hoofdrollen: George Clooney, Thekla Reuten, Irina Björklund Regisseur: Anton Corbijn Distributeur: Benelux Film Distributors Releasedatum: 16 september 2010 Dat de eerste fragmenten van Legend of the Guardians qua stijl bepaalde herinneringen oproepen aan Happy feefis niet zo vreemd. Beide films komen deels uit dezelfde productiestal. Opvallend is wel de naam van de regisseur die aan het project is verbonden. We ken nen Zack Snyder immers vooral van de zestienplus films 300 en Watchmen. Maar Snyder is ook de man van de vooruitstrevende technieken, dus daarin lijkt hij wel op zijn plaats te zijn. Soren is een jonge uil die wordt ontvoerd om deel uit te gaan maken van een groot leger. Hij weet te ontsnappen en bindt de strijd aan met het leger waar hij onderdeel van moest worden. Stemmen: Hugo Weaving, Helen Mirren, Sam Neill, Geoffrey Rush Regisseur: Zack Snyder Distributeur: Warner Bros. Pictures International Releasedatum: 29 september 2010 'I don't think God is very interested in me, father.' (George Clooney als Jack in The American)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 10