m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE 'Ik vind het spannend om een keer een thriller te maken met een paar klassieke schrikmo- m enten'. spel echter wel dat soort informatie mee te kunnen nemen.' Onbevangen Ook Angela Schijf, die de wat stille Babette speelt, heeft zich in het boek vastgebeten. 'Ik vind het altijd leuk om in de aanloop naar een verfilming op die manier met m'n rol bezig te zijn', knikt ze. De actrice vindt het leuk om een keer in een 'ouderwetse thriller' te mogen spelen. 'Dit is toch een genre dat in Nederland volgens mij te weinig wordt gemaakt. En dat terwijl span nende films en series volgens mij toch mateloos populair zijn. Flikken Maastricht \s niet voor niets aan het vierde seizoen toe.' De actrice prijst de ontspannen manier waarop regisseur Westdijk het project heeft benaderd. 'Robert Jan is iemand die enorm openstaat voor suggesties en ideeën van zijn acteurs', merkt ze. 'Hij staat heel onbevangen in het project. De film moet groeien naarmate de opna men vorderen.' Zo zit er een scène in De eetclub die zich afspeelt op een feest waar alle hoofdpersonen aanwezig zijn. 'Robert Jan wil die avond gewoon een écht feest gaan geven, waarop we ons moeten gedragen zoals we ons zelf ook op een feest gedragen. 'Dan maak ik tussendoor wel een paar opnamen'. Zo'n ongedwongen sfeer heb ik op een filmset nog maar zelden ervaren.' De eetclub draait vanaf 25 novem ber in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door Benelux Film Distributors. Op de set. Foto Bos Losekoot. Het geheim Theo Maassen, Chantal Janzen, Daan Schuurmans en de achtjarige Thor Braun spelen de hoofdrollen in de nieuwe familiefilm van Jo- ram Lürsen, Het geheim. De film gaat over Ben, een jongetje dat gefascineerd is door een goocheltruc waarbij je iemand kunt laten verdwijnen. Als ook zijn vriendinnetje Sylvie verdwijnt is het de vraag of Ben op tijd ontdekt wat het verschil is tussen werkelijkheid en illusie. Het scenario van Het geheim werd geschreven door Frank Ketelaar. De productie is in handen van IDTV Film. De film, waarvan de op namen net zijn afgerond, wordt eind 2010 uitgebracht door A-Film Entertainment. Majesteit Eind maart startten opnamen van Majes De film, met hoofdro van Carine Crutzen, Naber, Jeroen Willems Hadewych Minis, vertelt wat er gebeurt op het mo ment dat de Oranjes zich van hun meest menselijke kant moeten laten zien. Majesteit wordt geregis seerd door Peter de Baan die werkt met een script van Ger Beukenkamp. Sa men maakten zij eerder de televisiefilms De kroon en -'dMf/Mh. De prins en het meisje. Majesteit wordt geproduceerd door San Fu Maltha (Fu Works) en Frans van Gestel (IDTV Film). De opnamen van de film vinden plaats in Nederland, België en Zuid- Afrika. Majesteit wordt 28 oktober in de bioscopen uitgebracht door A-Film Quality. Briefgeheim en De koning van Katoren Het enorme succes van Oorlogswinter heeft zo zijn gevolgen. Ook Jan Terlouws boeken De koning van Katoren en Briefgeheim worden binnenkort verf ilmd. Briefgeheim zal als eerste onder handen worden genomen. Producent Lemming Film heeft al aangekondigd dat Daan Schuurmans een hoofdrol gaat spelen in de film die wordt geregis seerd door Anna van der Heijde. De opnamen van Briefgeheim vin den deze zomer plaats. A-Film Entertainment gaat de film dit najaar uitbrengen in de bioscoop. De koning van Katoren krijgt Oorlogswinter-s\er Martijn Lakemeijer als hoofdrolspeler. De film, van producent Kees Kasander, gaat ge regisseerd worden door Paula van der Oest. Benelux Film Distributors brengt de film in 2011 uit. 'Je hebt echt helemaal geen idee waar je mee bezig bent hè?' (Yorick van Wageningen als oom Ben in Oorlogswinter)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 23