Piek V mix In welke Europese stad moet Gnema Expo volgend jaar plaatsvinden? Bioscoop HFN PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL HFN KORTINGSBO Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... voor 16,50 in plaats van 20,- ISBN 978 90 6403 7542 actienummer: 502-33885 Deze actie is geldig tot 31 augustus 2010 Filmjaarboek 2009/2010 Afgelopen maand verscheen het Filmjaarboek 2009/2010. De nieuwe editie van het onvolprezen naslagwerk bevat inhoudelijke besprekingen van alle films die in 2009 in de Nederlandse bioscopen en film theaters werden uitgebracht, inclusief uitgebreide cast- en creditgegevens, bezoekcijfers en distributiegegevens. Het boek bevat tevens een jaaroverzicht met de belangrijkste gebeurtenissen uit de filmwereld en een aantal achter grondartikelen. Let op: Met de kortingsbon van Holland Film Nieuws krijgen lezers korting van 3,50 euro op de winkelprijs (20 euro). Nederlands debuut van Dolby 7.1 Drie maanden nadat Dolby op de vakbeurs ShoWest Dolby Surround 7.1 introduceerde, is het geluidssysteem al te beluisteren in Nederland. Gnemajestic in Zutphen heeft op 23 juni aanstaande de primeur. Dan wordt er voor het eerst in Nederland een film vertoond met 7.1 Dolby-geluid. De bioscoop is de afgelopen weken aangepast om deze nieuwe geluidssensatie mogelijk te kunnen maken. De eerste film waarvan het geluid via ze ven kanalen de oren van de bezoekers zal binnenkomen, twee meer dan het traditionele vijf kanalengeluid van Dolby 5.1is Toy Story 3. De film zal bovendien in 3D te beleven zijn. Dat Gnemajestic de eerste bioscoop is waar het nieuwe systeem te beluisteren is, is niet zo vreemd want installateur Edwin Pielanen van FTT Filmtronics heeft nauwe banden met bioscoopexploitant Cynthia Marras. Platina voor De gelukkige huisvrouw Eind mei wandelde de 400.000e bezoeker van De gelukkige huisvrouw een bioscoopzaal binnen. Daar mee bereikte de film van regisseuse Antoinette Beumer de status van Platina Film. De Gouden Film, Platina Film en Diamanten Film, worden door het Nederlands Film Festival en het Filmfonds toegekend wanneer voor een Nederlandse film tijdens de roulatie respectievelijk 100.000, 400.000 en 1.000.000 bioscoopkaartjes zijn verkocht. De Kristallen Film wordt uitgereikt aan Neder landse documentaires die 10.000 bioscoopbezoekers hebben getrokken. Lauge N/e/sen, managing direcfor Patné 'Er is al veel discussie hierover ge weest, en steden als Barcelona en Praag zijn genoemd. Ik denk dat veel reacties gebaseerd zijn op de wens om ergens naartoe te gaan waar je niet eerder bent geweest of waar het lekker warm en zonnig is. Wij moeten misschien eerder denken aan wat goed is voor Cinema Expo - of wat de naam straks is - en dan komen steden als Parijs en Londen eerder op de lijst. Parijs omdat de Fransen tot nu toe weinig interesse in CE hebben ge toond en Londen omdat voornamelijk de Amerikaanse studio's gemakkelij ker hier komen. Laat ons eerlijk zijn, wij hebben de studio's wel nodig. Mijn voorkeur zou daarom zijn Londen.' i Raymond Bosdriesz, program meur Utopia Nederland 'Cinema Expo moet gewoon lekker blijven daar waar deze al jaren is, in Amsterdam! Het zou toch zonde zijn als we zo'n internationaal eve nement moeten missen in onze hoofdstad. Mochten we echter toch op reis gaan, dan zou het een idee zijn om Cinema Expo jaarlijks te kop pelen aan de culturele hoofdstad van Europa. Voor 2011 bestaat de keuze dan uit Turku (Finland) of Tallinn (Estland). Beide steden zijn ongetwijfeld een bezoekje waard. Zelf ben ik er echter nog nooit ge weest en ik denk velen met mij.' Mirjam Lambregts, directrice Bioscoopbe drijf City uit Roosendaal 'Als je aan Cinema Expo denkt, dan denk je automatisch aan de RAI in Amsterdam. Expo is al sinds jaar en dag in onze hoofdstad te vinden. Het is daarom erg moeilijk om dit hier weg te denken en daar een goede vervangende plaats voor te vinden. Om dan toch een alternatief te geven denk ik aan onze zuiderburen waar het ook goed vertoeven is in Antwer pen of Brussel. Het is goed te doen om Expo vanuit Nederland dan toch te blijven bezoeken. Ook op Bourgon disch gebied zullen we er niets tekort komen. Zo houden we de technische en overige wetenswaardigheden in ons vak toch redelijk binnen bereik.' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'Let them Europeans deal with this madness.' (Vonte Sweet als Sharif in Menacë II Society)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 31