J -7ik HFN TRAILERS m^^^i ■lil Leners to Juliet [05] Verhaal: In Verona is het verhaal van Romeo Julia nog springlevend en schrijven vrouwen hartver scheurende brieven vol liefdseverdiet aan Julia. Een Amerikaanse toeriste vindt zo'n brief en besluit hem te beantwoorden, met alle gevolgen van dien. Hoofdrollen: Amanda Seyfried, Gael Garcia Bernal, Vanessa Redgrave, Christopher Egan Regie: Gary Wininck Genre: romantiek Distributie: El Entertainment Release: 17 juni 2010 Mao's Last Dancer [02] Verhaal: Tijdens de Culturele Revolutie in China werd het danstalent van de straatarme Li Cunxin ontdekt. Aan de balletacademie deed hij het zelfs zo goed dat hij in 1979 naar de Verenigde staten mocht reizen. Dat zorgde voor een hoop drama én deze biopic. Hoofdrollen: Bruce Greenwood, Chi Cao, Kyle Mac- Lachlan, Joan Chen, Amanda Schuil Regie: Bruce Beresford Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 17 juni 2010 Plastic Planet Verhaal: Na de Canadese documentaire Addicted to Plastic komen onze oosterburen nu met hun eigen film over het controversiële goedje, waar we niet meer zonder lijken te kunnen leven. Filmmaker Boote reist de wereld over om te laten zien wat de effecten zijn. Regie: Werner Boote Genre: documentaire Distributie: Cinéart Release: t.b.a. R U There Verhaal: Na Shanghai Trance laat regisseur/scenarist David Verbeek opnieuw Oost en West met elkaar botsen. Daar krijgt een Nederlandse gamer de schrik van zijn leven als hij een zwaar verkeersongeval ziet en verliefd wordt op een Taiwanese schoonheid. Hoofdrollen: Stijn Koomen, Huan-Ru Ke, Tom De Hoog, Phi Nguyen Regie: David Verbeek Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 17 juni 2010 /Mofher Verhaal: Het is niet gemakkelijk alleenstaande moeder te zijn van een volwassen zoon die niet voor zichzelf kan zorgen. Als hij dan ook nog eens van moord wordt beschuldigd, besluit moeder op zoek te gaan naar de moordenaar om haar zoon tegen elke prijs vrij te krijgen. Hoofdrollen: Kim Hye-ja, Won Bin, Jin Ku, Jae-Moon Yoon, Jun Mi-sun, Na Mun-hee Regie: Joon-ho Bong Genre: drama, misdaad Distributie: A-Film Quality Release: 24 juni 2010 Nordwand [01 Verhaal: Menig bergfanaat weet al hoe het waarge beurde verhaal afloopt, maar voor de meesten van ons is het spannend om te zien hoe in 1936 een groep Duitse alpinisten probeerde als eerste de noordkant van de Zwitserse bergformatie Eiger te beklimmen. Hoofdrollen: Benno Fürmann, Johanna Wokalek, Florian Lukas, Simon Schwarz, Georg Friedrich, Ulrich Tukur Regie: Philipp Stoelzl Genre: drama, avontuur Distributie: Moonlight Films Release: 24 juni 2010 Twilight Saga: Eclipse [04] Verhaal: Voor het derde deel in de populaire reeks hoeven we niet tot het najaar te wachten. We krijgen nu al te zien hoe Bella haar laatste schooljaar door brengt en ondertussen moet proberen uit de snijtan- den van de gevaarlijke vampier Victoria te blijven. Hoofdrollen: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Dakota Fanning, Billy Burke Regie: David Slade Genre: romantiek, thriller Distributie: Independent Films Release: 30 juni 2010 Gef Him to the Greek [03] Verhaal: Met zijn grote bek is het stagiair Aaron gelukt een baantje te krijgen bij een nog veel brutaler type: Britse rocker Aldous. Aaron moet dat wandelende gevaar heelhuids van Londen naar het Greek Theatre in Los Angeles zien te krijgen. Hij heeft 72 uur de tijd... Hoofdrollen: Russell Brand, Jonah Hill, Elizabeth Moss, Sean Combs, Rosé Byrne, Colm Meaney Regie: Nicholas Stoller Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 1 juli 2010 Schemer Verhaal: De leider van een zestal schoolvrienden weet de hele groep op te zetten tegen een van de meisjes. Onderlinge jaloezie, verliefdheden en onbegrip leiden ertoe dat de groep zich steeds meer afkeert van Jessie. De spanningen lopen zo hoog op, dat de boel ontspoort. Hoofdrollen: Matthijs van de Sande Bakhuijzen, Gaite Tm sorry, I didn't know love had an expiration date.' (Amanda Seyfried als Sophie in Letters to Mier)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 39