N F Adver teerders INHOUD HFN Holland Film Nieuws Nummer 94 Jaargang 16 Juni 2010 Inhoud 12 interview 'Bioscopen moeten het hebben van relaties' 18 in the picture De missie van een horlogemaker 22 achter de schermen Pathé schudt Nederland wakker 26 in productie 'Een uitbundig verhaal over verleiding' STICHTING FILMTRANSPORT Vanaf overzicht adverteerders 07 special trailer leader 08 Expo teasers 10 teasers 15 quiz 17 beurzen festivals Cinema Expo 19 theaterpaspoort 21 piek 'n' mix 21 cartoon Jaap Joop 25 techniek Hink-stap-sprong naar digitaliseringsplan 27 Nederlandstalige films in aantocht 28 in productie 29 The Game 31 achter de schermen Filmtransport 32 marketing Autismevoorstellingen 33 interview Tien jaar Mediavision 35 achter de schermen Bio-Kinderrevalidatie 35 marketing Cannes in CineMec 36 piek 'n' mix 36 bioscooppanel 37 interview Simon Brester, film- coördinator Amsterdam 38 column Dirk van de cinema 39 Nationale Bioscoopbon 41 In memoriam Piet Meerburg 41 agenda 43 onderzoek 44 trailers 50 cast 50 colofon Je zou Martijn Aslander kunnen proberen te omschrij ven als een netwerkspecialist, maar daarmee doe je hem tekort. 'Ik zet dingen in beweging. Dat is wat ik doe', aldus de man die zegt extreem gefascineerd te zijn door de spectaculaire tijden waar we in leven. Nou, dan moet een observerend gesprek over het film- en bioscoopbedrijf wel goed uitpakken (foto Petra van Vliet). Jordi Wientjes werkte onder meer bij Jogchem's Theaters en Pathé voordat hij directeur werd bij Wolff Cinema Groep. De bevlogen bioscoopexploitant, die zichzelf ziet als een horlogemaker die een uurwerk tegen het licht houdt, is net terug van een cinematogra fisch avontuur in Afghanistan als HFN hem nog even spreekt. Met de definitieve overname van Minerva is Pathé de onbetwiste marktleider in bioscoopland. Het bedrijf telt nu tweeëntwintig theaters die samen bijna vijftig procent van alle bioscoopbezoekers trekken. HFN polste de reacties in de bedrijfstak. Komende november bereikt een tweede verfilming van een boek van Saskia Noort de bioscoop. De eetclub wordt momenteel verfilmd door regisseur Robert Jan Westdijk. 'Het blijft een enorme droom om te zien hoe het verhaal dat je in je eentje hebt zitten schrijven tot een film wordt gemaakt', aldus Saskia Noort. 20th Century Fox [42] Actionsign [20] Alcons Audio [30] Benelux Film Distributors [16] CineFox [40] Coca-Cola Enterprises Nederland BV [52] Compeso GmbH [20] digital darwin [06] FTT Filmtronics BV [40] Huizenga Group [40, 51] Independent Films [02, 03] Jimmy Products [34] Nedcipro BV [34] KTS/ ReBiTicksSoftware BV [30] Stichting Filmtransport NVF [05] Technicolor [14] Universal Pictures Internatio nal (Netherlands) BV [04, 24], Warner Bros. Pictures International Holland [cover] Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info 'I was in magazines. You think I ever dreamed that would happen?' (Hiiary Swank als Maggie Fitzgerald in Millión Dollar Baby)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 4