m Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Linda de Mol: Ik vond het beter om op het hoogtepunt te stop pen/ succes wordt - en dat zou gezien de geslaagde mix van humor en drama best eens kunnen gebeu ren - kan de roep om een vervolg groot worden. 'Ik zeg nooit nooit tegen een tweede film' verklaart Koopman, een gedachte die ook door De Mol en Visschedijk wordt gedeeld. 'Veel mensen vonden het jammer dat de serie stopte' aldus De Mol. 'Dat vond ik ook, maar het kon gewoon niet anders. Het werd steeds moeilijker om de mensen bij elkaar te houden.' Onderweg verloren de makers al actrice Annet Malherbe, die drie seizoenen het personage van Wil- lemijn Lodewijkx-Verbrugge speelde en werd vervangen door een nieuw personage gespeeld door Lies Vis schedijk. 'Annets vertrek hebben we heel goed opgevangen met Lies,' meent De Mol. 'Maar als er nog iemand zou zijn uitgestapt, dan zou het anders en waarschijnlijk minder zijn geworden. Ik vond het beter om op het hoogtepunt te stoppen.' De Cooische wouwen-film zou het sluitstuk moeten zijn, aldus De Mol. 'Maar tijdens de opnamen begon nen mensen zich al openlijk af te vragen waarom we eigenlijk zijn gestopt. Dit is toch wel het allerleuk ste wat we ooit gedaan te hebben. Om nu te zeggen dat deze film het definitieve einde voor Cooische vrouwen betekent, vind ik moeilijk. Maar toch: ik zou alleen een tweede film willen maken als die net zo goed kan worden als de eerste. En dat begint bij een goed scenario.' Susan Visser a/s Anouk Ver schuur. Foto Diaand van der Wal. De Heineken ontvoering Rutger Hauer gaat de rol spelen van biermagnaat Freddie Heineken in de film over diens ontvoering in 1983. Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer werden van 9 tot en met 30 november van dat jaar vast gehouden door Cor van Hout, Willem Holleeder, Frans Meijer en Jan Boellaard. Er werd 35 miljoen gulden aan losgeld betaald. Het producententrio Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld (voor IDTV Film) en Richard Claus wagen zich nu aan een film over die gebeurte nis. De film wordt geregisseerd door Maarten Treurniet die het scena rio schreef samen met Kees van Beijnum. Wie de andere rollen gaan spelen is nog niet bekend. De opnamen starten half maart. A-Film brengt de film 24 november uit in de bioscoop. Nova Zembla Reinout Oeriemans' debuut Komt een vrouw, de dokter mag zeer sr cesvol worden gen< Toen hij dus zijn volgen regieklus aankondig veerde het filmbedrij even op. Oerleman; digde begin januari zijn tanden te willen zette in een film over de leger darische reis van zeevaai der Willem Barentsz die met zijn bemanning in 1596 moest o\ Het is nog niet bekend welke acteurs Oeriemans mee gaat nemen op deze overlevingstocht. Bekend is al wel dat de opnamen deze zo mer gaan plaatsvinden op verschillende locaties over de hele wereld. Daarnaast heeft de regisseur al aangekondigd dat het publiek Nova Zembla straks in 3D in de bioscoop zal kunnen gaan aanschouwen. Het streven is de film 24 november uit te brengen. Dat gaat gebeu ren door Benelux Film Distributors. Razend In mei wordt gestart met de opnamen van Razend, het vijfde boek van Carry Slee dat wordt verfilmd. De productie is wederom in han den van Shooting Star Filmcompany. Dave Schram gaat de film regis seren met behulp van een scenario dat werd geschreven door Dick van de Heuvel en Maria Peters. Sven en Rozemarijn worden allebei geconfronteerd met ingrijpende problemen en moeten elkaar helpen om het hoofd boven water te houden. Wie de hoofdrollen gaan spelen in Razend'is nog niet be kend. De film wordt 6 oktober uitgebracht door Moonlight Films. 'Laten wij voor een keer in ons leven eens iets afmaken.' (Lies Visschedijk in Gooische vrouwen)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 20