The Hunger Games Doodzonde SPECIAL TRAILER/LEADER Jennifer Lawrence wordt gezien als een van de grote, jonge acteerta lenten van Amerika. HFN Special trailer The Hunger Games is het eerste boek uit een reeks van drie over een maatschappij waarin ge selecteerde jongeren wor den getraind om deel te nemen aan een dodelijk spel. Het boek van schrijfster Suzanne Collins verscheen in 2008, gevolgd door het tweede deel - Catching Fire- in 2009. Mockingjay sloot de trilogie in 2010 af. De boekenserie groeide in rap tempo uit tot een bestseller-hit. Onder meer Stephen King stak zijn waardering voor de boeken niet onder stoelen of banken. De schrijfster bewerkte haar boek zelf tot een verfilmbaar scenario. Ook regisseur Gary Ross - hij maakte eerder onder andere Pleasantville - droeg zijn steentje bij. 777e Hunger Games brengt een bijzondere cast bij elkaar. Onder meer Woody Harrelson, Stanley Tucci, Donald Sutherland en Lenny Kravitz spelen bijrollen. De absolute hoofdrollen zijn voor Josh Hutcherson en Jennifer Lawrence. Hutcherson speelde onder meer in The Kids Are All Right. Jennifer Lawrence, ze werd vorig jaar genomineerd voor een Oscar voor haar rol in Winters Bone, wordt gezien als een van de grote, jonge acteertalenten van Amerika. Hoofdrollen: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elisabeth Banks Regisseur: Gary Ross Distributie: Independent Films Releasedatum: 21 maart 2012 The Hunger Games. Distribu tie Independent Films. Ik wil niet terechtkomen in een bloemlezing getiteld opa vertelt, maar in het jaar dat ik in deze sector begon ging het echt bar slecht met de Nederlandse film. Een verwaarloos bare 0,8 procent van het bioscooppubliek dat jaar ging naar een film gemaakt in ons eigen land. Neem daarbij in overweging dat het totale bezoek een historisch laagte record van 13,7 miljoen bezoeken achter de rug had, en je krijgt pas in de gaten wat er het afgelopen jaar echt is bereikt. Meer dan 6,8 miljoen verkochte kaartjes voor Ne derlandse films en een marktaandeel van 22,38 procent. Daar kun je als totale sector toch niet anders dan heel erg blij mee zijn? Dat ben ik ook. Maar er blijft altijd iets te wensen. En dat begint met zoiets ogenschijnlijk eenvoudigs als marketing en communicatie. Omdat wij de ontwikkelingen met dit blad al heel wat jaartjes volgen, heb ik gezien hoe dingen ten goede zijn veranderd, maar geloof me, er is volgens mij nog steeds echt winst te behalen. Neem zoiets als beeld materiaal. Wil je als producent dat jouw film het publicitair kan winnen van grote buitenlandse films, dan zul je er voor moeten zorgen dat er gedurende het hele proces beeld materiaal beschikbaar is. Vanaf het moment dat het licht op groen gaat, moet er materiaal zijn dat de media kan gebruiken. Niet alleen voor de professionele pers, maar ook voor bloggers en dergelijke. Persberichten zijn het pro bleem niet, maar het materiaal om het te illustreren wel. We leven in een beeldcultuur, waarin de beschikbaarheid van goede, bruikbare beelden echt heel belangrijk is. Dat betekent rechtenvrije foto's van de acteurs uit de film - bij voorkeur in karakter - of geënsceneerde stills, die - zo snel als produdietechnisch mogelijk is - vervangen of aangevuld worden door de echte stills. Maar denk ook aan t posters en aan teaser tr Het zijn dingen die je gewoon weg niet kunt missen als je al vroeg wilt bouwen aan het bewustzijn bij het toekom publiek. Ik weet ook wel dat het zo eenvoudig klinkt, terwijl he in de praktijk vaak niet is. /v te vaak publicitaire kansen om beschikbaar is (het is trouwens echt niet alleen een Neder lands probleem, ook internationaal worstelt men ermee). Dat is niet alleen jammer, het is doodzonde. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'I just can not afford to think like that.' (Jennifer Lawrence als Katniss Everdeen in The Hunger Games)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 6