Het zal echter in de naaste toekomst een punt van studie in het Hoofdbestuur uitmaken of bij dei e. k. Raadsverkiezingen niet overal, voor zoover dit mogelijk is, met eigen candidaten moet worden uitgekomen. De noodzakelijkheid daartoe kan niet betwist worden, als men in het oog houdt, dat in de Gemeenteraden nog altijd te weinig aandacht aan de belangen van het bioscoopbedrijf wordt geschon ken, gezien de houding, aangenomen tegenover de noodige ver laging der vermakelijkheidsbelasting en de vaststelling van de eleotriciteitstarieven, benevens vele andere vraagstukken van direct belang voor het bedrijf. En daar komt in de toekomst nog bij, als althans het ontwerp- Bioscoopwet ongewijzigd mocht worden aangenomen, wat verhoed moge worden, de gemeentelijke regelingen van keuring der films, naast de Centrale Keuring. De Vermakelijkheidsbelasting. Zooals wij nog met een enkel woord in ons vorig verslag konden melden, heeft de gemeente Veinlo in het begin van 1922 na een strijd van \oy2 maand toegegeven, door de belasting op de Ver makelijkheden op 20 procent terug te brengen. 't Is verheugend, thans te kunnen memoreeren, dat vrij kort daarna de Raad der gemeente Venlo, terecht inziende dat een percentage van 20 nog te hoog is, zonder strijd besloot, de belas ting te verlagen tot 15 procent. Onzen Venloschen leden alle theaters aldaar zijn bij onzen Bond aangesloten wenschen wij met dit besluit veel geluk. Er zijn in de afgeloopen jaren nog meer successen, zij het dan ook zeer weinige, op het gebied der belastingverlaging te boeken. De Rotterdamsche exploitanten wisten, dank zij eene goed op gezette en met veel tact gevoerde actie, de belangrijkste zege te behalen. In Mei 1923 werd hun uitmuntende arbeid met succes bekroond, toen de Rotterdamsche Gemeenteraad het besluit nam de belasting van 20 op 10 procent te verlagen. Dit besluit was inderdaad een prachtig succes, waarmede het Hoofdbestuur indertijd den Rotterdammers van harte feliciteerde. En thans moge hier nogmaals met groote voldoening van het bereikte resultaat gewag worden gemaakt en tevens de hoop worden uitgesproken, dat dit resultaat ook een groot financieel voordeel voor het bioscoopbedrijf te Rotterdam moge opleveren. Ook onze Haagsche exploitanten mochten het genoegen van

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 19