iê In vele plaatsen, om slechts enkele te noemen, Utrecht, Gronin gen, 's-Hertogenbosch en Hilversum, werden door de exploitanten, daarbij meestal voorgelicht door het Hoofdbestuur, requesten bij de Raden ingediend, met verzoek om belastingverlaging. Eerlang zal het Hoofdbestuur zijne houding vaststellen om eene algemeene actie voor verlaging der Vermakelijkheidsbelasting in het geheele land op touw te zetten. Het Internationaal Congres te Parijs, In onze ledenvergadering van 30 Juli 1923 kon de verheugende mededeeling worden gedaan, dat het „Syndicat Francais des Directeurs de Cinématographes" tot den Nederlandschen Bond eene uitnoodiging had gericht om het Internationaal Congres van 23 tot 26 October te Parijs te komen bijwonen. Het Hoofdbestuur, dat reeds lang het voornemen gekoesterd had om eens eene poging te doen tot stichting van eene internationale organisatie in het bioscoopbedrijf, was dan ook over dit initiatief zeer verblijd. j Hierdoor was immers de mogelijkheid ontstaan om aan dit voor nemen uitvoering te kunnen geven. Weliswaar gaven de punten, welke op de agenda van dit Inter nationaal Congres geplaatst waren, eenigen grond voor pessi misme, vooral waar uit den opzet bleek, dat de organisatoren zich nog niet hadden ontdaan van de al veel te lang heerschende oor logspsychose, doch de gelegenheid om met verschillende collega's uit het buitenland eens over de groote hangende vraagstukken van gedachten te wisselen, mocht men dezerzijds niet laten voor bijgaan. Ook de ledenvergadering dacht er zoo over. Zij besloot aan het Internationaal Congres deel te nemen en het Hoofdbestuur te mach tigen een delegatie daarvoor te benoemen. Aangezien de vergadering algemeen den wensen had te kennen gegeven, dat ook een filmverhuurder deel zou uitmaken van de delegatie naar het Parijsche congres, noodigde het Hoofdbestuur de Bedrijfsafdieeling Filmverhuurders uit, een gedelegeerde uit haar midden aan te wijzen. De heer J. M. Franke werd daartoe door deze afdeeling aan gewezen. Het Hoofdbestuur benoemde verder tot leden der delegatie de beide leden van het Dagelijksch Bestuur, de heeren D. Hamburger Jr. en E. de Hoop Azn., terwijl het vervolgens daaraan toevoegde als bioscoop-exploitant den heer G. van Laeken, die echter eenige

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 21