20 dagen vóór het vertrek berichtte door omstandigheden niet naar Parijs te kunnen gaan. Zoo bestond dan de delegatie uit de heeren D. Hamburger Jr., die als voorzitter der delegatie fungeerde, E. de Hoop Azn. en J. M. Franke, aan welke was toegevoegd als secretaris der delegatie de Bondsadministrateur A. de Hoop. De delegatie had eenige malen over de op het Congres aan te nemen houding met het Hoofdbestuur overleg gepleegd en als uitvloeisel daarvan zond zij op 21 September 1923 aan den Presi dent van het Congres een schrijven, waarin zij verzocht het volgend voorstel op d<e agenda te plaatsen: „Le Congres du Cinématographe a Paris décide de fonder „une „Union Internationale du Cinéma" a laquelle pourront „adhérer les Associations Cinématographiques du monde „entier. Le Congres désigne une Commission qui prend a „tache de préparer un projet de statut et s'occupe de tout ce „qui est nécessaire a 1'accomplissement de la création d'une „Union internationale. Afin de faire face aux frais résultant „des travaux de cette Commission, chaque Association par ticipant au Congres, paiera cinq ou dix francs par membre." (Vertaling). „Het Internationaal Congres voor de Cinematographie te Parijs besluite een Internationaal Bioscoop-verbond te stich ten, waartoe de bioscoopbonden van de geheele wereld zullen kunnen toetreden. Het Congres benoeme eene Commissie, die tot taak heeft een ontwerp-Statuten voor te bereiden en zich verder heeft bezig te houden met alle maatregelen, welke noodig zijn ter voltooiing van de stichting van een Internationaal verbond. Ter bestrij ding van de door het werk dezer Commissie veroorzaakte kosten, betale iedere organisatie, welke aan het Congres deel neemt, een bedrag van 5 of 10 francs per lid." Dit voorstel werd op de agenda geplaatst. Onze delegatie werd te Parijs, waar zij bij aankomst aan den „Gare du Nord" in den namiddag van den 20en October door de Parijsche collega's hartelijk werd verwelkomd, met de meeste hoffelijkheid en welwillendheid bejegend. In nagenoeg alle Commissies, welke door het Congres werden ingesteld, werden onze vertegenwoordigers als leden aangewezen.

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 22