21 Zoo hadden de Voorzitter en de Secretaris der delegatie, Bonds voorzitter D. Hamburger en Bondsadministrateur A. de Hoop voor hun deel genomen de Commissies voor de propaganda, auteursrechten en de Pers. De Propagandacommissie zou men beter den naam van „Com missie voor algemeene zaken" gegeven kunnen hebben, omdat deze Commissie nagenoeg alle vraagstukken in studie nam. Onzerzijds nam in de Commissie voor de wetgeving de heer J. M. Franke zitting en in die der Commissie voor de Belastingen, de heer E. de Hoop Azn. Het Commissiewerk was het belangrijkste van het geheele congres, hoewel niet onderschat mag worden de befeekenis voor het bioscoopbedrijf van de officieele samenkomsten, zoowel bij de plechtige openingszitting in de „Conservatoire National des Arts et Métiers", als bij de receptie ten stadhuize en aan den schitte renden feestmaaltijd in het „Palais d'Orsay". Bij deze samenkomsten bleek, dat het bioscoopbedrijf door de hoogste Fransche autoriteiten volledig wordt erkend en gewaar deerd. HooTt slechts wat de prefect van de Seine, Mr. H. Juillard, tot de „Bioscoophouders", zooals men het hier te lande vaak min achtend uitdrukt, heeft gezegd aan het slot van zijn, voor de bios- copie waardeerende toespraak: „Laat mij U van harte gelukwenschen en verder den wensch uitspreken, dat dit Parijsche Congres de inleiding moge zijn van een nieuw tijdperk voor het bioscoopbedrijf en dat gij onder zeer gunstige omstandigheden steeds beter zult kunnen vervullen de taak, waartoe gij zijt aangewezen en welke een drieledige is, n.L: ethisch, paedagogisch en maatschappelijk." En de President van den Parijschen Gemeenteraad zeide in zijn speech, waarin hij zelfs liet uitkomen, dat de belastingen te zwaar op het bedrijf drukken, en tevens de noodzakelijkheid van belas tingverlaging bepleitte, „dat ieder er verzekerd van kan zijn, dat de cinematografische industrie, die zoo'n eervolle plaats in de natio nale bedrijvigheid heeft veroverd, hier beschouwd wordt als van zeer groot belang", waarna hij de beste wenschen uitsprak voor hare krachtige ontplooiing. Uit de aanteekeningen, welke de secretaris der Nederlandsche delegatie van dit Congres naar Amsterdam heeft medegenomen, zouden nog tal van soortgelijke waardeerende bewoordingen, door de Fransche autoriteiten geuit, kunnen worden aangehaald. In de vakpers werd echter reeds het een en ander daaromtrent medegedeeld en voor het overige blijven de in de Fransche hoofd-

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 23