Wat van belang is te weten is, dat drie belangrijke resultaten konden worden verkregen: Ie. de stichting eener internationale federatie; 2e. de stichting, althans principieel, van een juridisch bureau voor de herkomst der films; 3e. de internationale strijd tegen de belastingen. In de totstandkoming van deze drie belangrijke beslissingen had onze delegatie, althans voor wat betreft de eerste en derde, een groot aandeel. Een voorloopig comité, dat belast is met de voorbereiding van de internationale organisatie, werd benoemd, waarin o. m. onze Bondsvoorzitter, de Heer D. Hamburger Jr., benoemd werd, die bij de besprekingen in de Commissie zijn volle kracht ontplooide en dan ook dikwijls daaraan leiding gaf. Het Congres nam ook zeer belangrijke besluiten, welke echter meer een demonstratief karakter droegen en wel ten opzichte van de wetgeving, de bioscoopwetten, het onderwijs, het verhurings probleem, de vakpers, technische maatregelen, terwijl het zich ook uitsprak ten gunste van de stichting van pensioen- en andere fondsen ten behoeve van hen, die in het bioscoopbedrijf werk- zaam zijn. De resolutie, welke is goedgekeurd met betrekking tot de stich ting van eene internationale vereeniging van componisten van lyrische muziek, mag zeer zeker als een der gewichtigste beslis singen beschouwd worden. Op het huidige oogenblik acht het Hoofdbestuur van den Nederlandsch'en Bond dit van nog grooter belang, nu als uitvloeisel van deze beslissing het Secretariaat eenigen tijd geleden een rapport is toegezonden, waaruit blijkt, dat van deze zaak ernstig werk wordt gemaakt. Het rapport is bij het Hoofdbestuur in studie. Tot besluit van dit hoofdstuk zij thans nog medegedeeld, dat de voorzitter van den Bond zich op uitnemende wijze gekweten heeft van de taak, welke door het Congresbestuur allen delegaties was toebedeeld. Er was n.1. tevoren door Parijs verzocht drie officieele redevoe ringen te willen houden: Ie. bij de receptie ten stadhuize; 2e. in de plechtige openingszitting; 3e. aan den officieelen maaltijd. Ten aanzien van de rede, te houden in de plechtige openingszit ting, werd ons verzocht, daarin mededeelingen te doen omtrent de beteekenis van den Bond en het bedrijf hier te lande. Voldoende aan dien wensch, had de heer Hamburger in den 23

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 25