33 beoogd heeft de persoon van onze geëerbiedigde Koningin in dezen strijd te betrekken. Om daarvan blijk te geven en daarenboven te toonen, dat het bioscoopbedrijf zijne hulde aan Hare Majesteit niet wil onthouden, is het Bestuur der afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bond van Bioscoop-Theater-Directeuren met het Centraal Comité der Huldigingscommissie overeengeko men, dat de jubileumfeesten door de Amsterdamsche Bioscoop theaters zullen worden ingeleid en wel gedurende zes dagen vóór het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, van 31 Augustus af met de vertooning van een speciaal voor dat doel vervaardigde jubileumfilm, waarin de voornaamste frag menten van Harer Majesteit's Regeering zullen voorkomen." Uit deze mededeeling aan de Pers blijkt, dat de leden van het Centraal Comité, waarvan het meerendeel als de meest vooraan staanden in den lande wordt beschouwd, onder wie persoonlijk heden zijn als Jhr. J. Six en de heer C. G. Vatter Kraan-e, onze actie tegen de Bioscoopwet sympathiek gezind waren. De oprichting van de Vereeniging „Civis Liber" (Vrij Burger), die voor een groot deel haar ontstaan aan de indiening van de Bioscoopwet dankt, mag in dit verslag, als een teeken van het verzet, dat ook buiten de belanghebbenden om tegen de beper kingen van de persoonlijke vrijheid opkomt, niet onvermeld blijven. Het tweede ontwerp-Bioscoopwet heeft overigens ook van andere zijde eenige beweging verwekt, welke niet aan onze aandacht is voorbijgegaan. 't Was met name de „Vereeniging van Gemeentelijke en Parti culiere Bioscoop-Commissie in Nederland", die zich in een gedocu menteerd adres tot de Tweede Kamer richtte en daarin opkwam tegen ééne keuring voor kinderen tot 18 jaar (art. 16) en vervol gens zich uitsprak tegen elke verplichte gemeentelijke nakeuring (art. 18). Wij zijn er het Bestuur dezer Vereeniging bijzonder erkentelijk voor, dat het ons Hoofdbestuur in de gelegenheid heeft gesteld in een der ledenvergaderingen het standpunt van den Bioscoopbond te mogen uiteenzetten, waarvan onze voorzitter een dankbaar gebruik heeft gemaakt. Enkele interessante Bondsaangelegenheden. In één der vergaderingen van het Hoofdbestuur, het vorig jaar gehouden, werd in principe besloten, „dat de films van de leden verhuurkantoren alleen vertoond mogen worden in ter plaatse

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 35