34 erkende bioscooptheaters; terwfjl het Hoofdbestuur in hoogst bij zondere gevallen machtiging kan geven tot afwijking van deze bepalingf* n« 8«" Dit besluit behoeft nog de bekrachtiging van; de ledenvergadering eh zal dah van kracht zijn. In het afgeloopen jaar werd door het Hoofdbestuur eene Com missie benoemd, bestaande uit vijf exploitanten en vijf filmverhuur ders, t.w. de Heeren E. de Hoop Azn., voorzitter; A. P. du Mee, G. van Laeken, S. Zondervan, R. Minden, J. M. Franke, E. Vis- koper Szn., J. S. Croeze, Ed. Cohen Barnstyn en André de Jong, met als secretaris de Bondsadministrateur. Deze Commissie kreeg de opdracht een normaal-contract te ont werpen. In den loop van dit jaar zal het concept aan het oordeel van de ledenvergadering worden onderworpen. In April van het vorig jaar had het de aandacht van het Hoofd bestuur getrokken, dat eenige exploitanten uit het Zuiden pogingen deden om te komen tot oprichting van eene Vereeniging van uit sluitend Bioscoop-Theater-Directeuren. Deze pogingen waren reeds in den beginne tot mislukking ge doemd. Het feit, dat er volgens de nieuwe Statuten gelegenheid bestaat om afdeelingen van exploitanten op te richten, waarmede sommige leden en ook buitenstaanders klaarblijkelijk niet bekend schenen, maakt zulk eene nieuwe Vereeniging absoluut overbodig. In 1922 werd onder leiding van den heer Pier Westerbaan een nieuw vakblad opgericht onder den naam van „Nieuw Weekblad voor de Cinematografie", hetwelk zich in de sympathie van velen in het bedrijf mag verheugen. Tot besluit van dit hoofdstuk wordt met erkentelijkheid gewag gemaakt van de schenking aan de Bondskas van een bedrag door de Directie van het New-York-theater te Hilversum van 100,—, zijnde een haar door de „Commissie van Geschillen" toegewezen schadevergoeding. Algemeene opmerkingen. Na lezing van dit vrij uitvoerig verslag zal het vreemd vallen van den verslaggever te moeten vernemen, dat slechts de belangrijkste feiten daarin zijn opgesomd. Voor degenen, die misschien wel eens spottend over de be moeiingen van den Bond spraken, zal het echter wellicht toch dui delijk zijn geworden, dat de Bond zich met velerlei zaken bemoeit en dikwijls met goed succes voor het bioscoopbedrijf.

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 36