Als toelichting geven wij U nog het navolgende categorisch overzicht. A. Leden. Bij de oprichting onzer afdeeling zijn de volgende 30 firma's als lid toegetreden: Pathé Cinema, Cinema Palace N. V. Nordisk Film Co., H. Klein- man, P. I. G. Film Comp., Emelka Consortium, P. R. van Duinen, Dutch American Film Co., J. S. Cfoeze, Film Bureau A. C. K. A., N. V. Universal Film Agency, N. V. Mercurius, Vicor Film Mij., Meteor Film Comp., H. A. P. Film Comp., Société des Films Artis- stiques, N. V. Well Film Comp., Haghe Film Mij., Trio Film Comp., Filmverhuurkantoor P. Vermeer, N. V. Ned. Mij. v. Cin. Polygoon, A. Benno, Fred Penly, Filmbureau Mélior, Ned. Bïos- coop-M., Berliner, Oversea, Ned. Bioscoop Trust, R. Minden, Filma. Gedurende den loop van 1923 werden als lid aangenomen de volgende 7 firma's: Exp. Co. v. Ned. Afd. Minerva Film, Elite Film, Netherlands Fox Film Corp., Unitas Film Comp., M. Pichert, N. V. Hofstad Film, Rofilex Film, terwijl afvielen om diverse redenen de navolgende 6 Firma's: Filmbureau A. C. K. A., Vicor Film Mij., Nebima, Ber liner, Oversea en R. Minden. Zoodat op 31 December 1923 onze afdeeling telde 31 leden. Onder deze 31 leden bevinden zich de firma's Fred. Penly en Mélior, waarvan wij betrekkelijk nimmer iets hooren, doch welke krachtens hun lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop Bond, tevens lid onzer afdeeling zijn. B. Bestuur, Hoofdbestuur en Commissie van Geschillen. Bij de oprichting onzer afdeeling werd benoemd een voorloopig bestuur, bestaande uit de navolgende Heeren: Voorzitter: André de Jong. Secretaris: J. M. Franke. Penningmeester: W. Salomon. Vice-Voorz.: A. Benno. 2e Secretaris: E. Pelster. Commissarissen: Ch. v. Biene, A. van Dijk, L. Justet, P. Ver meer, welke tot de buitengewone ledenvergadering, gehouden te Amsterdam op 27 Augustus 1923, hunne functie waarnamen. Op deze vergadering werd een definitief bestuur benoemd, het welk werd samengesteld uit de volgende heeren: 41

Jaarverslagen | 1922 | | pagina 43