14 lo. dat van één zaak niet meer dan één persoon lid van het Hoofdbestuur zou kunnen zijn; 2o. dat het Hoofdbestuur zou kunnen worden ingekrompen; 3o. dat het hoofdzakelijk ten behoeve van de Filmverhuurders mogelijk worde gemaakt ook geschillen, die met niet-leden zijn ontstaan, door de Bondsarbitrage te kunnen laten beslechten; 4o. dat het verplichte lidmaatschap zou kunnen worden in gevoerd; 5o. dat eene oplossing gevonden zou worden ten aanzien van de sinds 14 Juli 1924 aan de orde zijnde kwestie van de reizende bioscopen; 6o. dat het entreegeld naar draagkracht zou geheven kunnen worden; 7o. dat de uitgifte van een Bondsorgaan mogelijk zoude zijn; 8. dat plaatselijke en gewestelijke afdeelingen uitsluitend van bioscoop-exploitanten opgericht zouden kunnen worden. Daar kwamen in den loop van het jaar nog verschillende punten bij Het Hoofdbestuur mocht n.1. niet de oogen sluiten voor de ernstige klachten, welke het van verscheidene Kamerleden, die tijdens de actie tegen de bioscoopwet bezocht werden, in ont vangst had te nemen tegen verschillende aanstoot gevende titels. Ook dit punt zou naar de meening van het Hoofdbestuur bij de reorganisatie der Statuten onder de oogen gezien kunnen worden. En zoo heeft dan het Hoofdbestuur tal van vergaderingen gewijd aan de bestudeering van de reorganisatie, die in ontwerp op het eind van het jaar gereed was en hopelijk in den loop van 1926 haar beslag zal krijgen. Filmopname-rechten, In het vorig jaarverslag werd reeds gereleveerd wat er'van Bondswege was ondernomen tegen het verderfelijk systeem van betaling voor de rechten tot het maken van filmopnamen van actualiteiten. Ook in het afgeloopen jaar moest weer tegen dit systeem worden opgetreden. Tot tweemaal toe veroorzaakte dit optreden eene uitsluiting van de vertooning van films, voor welker opnamen betaling van rechten was geëischt. In het begin van het jaar ontstond er daardoor oneenigheid met den Nederlandschen Voetbalbond, wiens Bestuur niet bereid bleek te zijn afstand te doen van zijn standpunt, om betaling te eischen van een bedrag van 100.per toestel voor een opname i

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 16