15 van een internationalen voetbalwedstrijd. Het gevolg daarvan was, dat er van zulk een interland-wedstrijd geen film werd vervaardigd. In Augustus, toen de Directie van de N.V. „Het Sportpark" geen filmoperateurs wilde toelaten tot het stadion, waarin de internationale wielrijderswedstrijden gehouden werden, dan uitsluitend tegen betaling van een belangrijk bedrag voor elk toestel, werd door het Hoofdbestuur een vcrtooningsverbod uit gevaardigd voor de filmopnamen, welke eventueel door niet- leden van den Bond gemaakt mochten worden. Aan het eind van het jaar werd eene oplossing verkregen inzake de oneenigheid met den Nederlandschen Voetbalbond, die zijn eisch betreffende de betaling voor filmopnamerechten liet vallen. Daartegenover moest van Bondswege toegestemd worden in eene limiteering van het aantal filmoperateurs in dier voege, dat per interlandwedstrijd door den Nederlandschen Voetbal bond ter beschikking van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zouden worden gesteld zes bewijzen van toegang voor het filmen met drie apparaten. Eene overeenkomst werd aangegaan tot weder opzegging toe, nadat het Hoofdbestuur van alle bij den Bond aangesloten film fabrikanten de verklaring had ontvangen, dat deze zich met die overeenkomst zeer goed konden vereenigen. Zoo is dan in het afgeloopen jaar weer een twistpunt ten onzen gunste opgelost. De Vermakelijkheidsbelasting. In 1926 heeft het Hoofdbestuur de actie tegen de vermakelijk heidsbelasting ingezet met de verzending van een aantal adres sen tot onderscheidene Gemeenteraden. Deze adresbeweging geschiedde uitsluitend in de gemeenten, waarin de exploitanten den wensch te kennen hadden gegeven, om verlaging der vermakelijkheidsbelasting ten behoeve van hunne zaken te verkrijgen, o.a. in Alkmaar, Almelo, Apeldoorn, Breda, Brunssum, Delft, Deventer, Eindhoven, Enschedé, Gronin gen, Haarlem, Heerlen, Helmond, Hengelo, Hilversum, Hoorn, Krommenie, Leiden, Maastricht, Middelburg, Rotterdam, Sit- tard, Utrecht, Velsen, Waubach en Winschoten. Vervolgens werden aan de Raden van de Gemeenten Amers foort, Amsterdam en 's-Gravenhage adressen gezonden, waarin adhaesie betuigd werd met de verzoeken door de plaatselijke exploitanten tot die Gemeenteraden gericht, om primair: de

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 17